Čeprav nosečnost ne pomeni, da moramo prenehati z vadbo, pa je ljubiteljica dvigovanja uteži Sophie Guidolin to priporočilo zdravnikov vzela resno. V 26. tednu nosečnosti namreč še vedno dviguje 30 kilogramov težke uteži. ''Zame to ni velika teža. Vedno je treba razmišljati o tem, kaj je težko za posameznika in koliko si lahko dvignil pred nosečnostjo. Pozitivni učinki vadbe med nosečnostjo zagotovo nadvladajo negativne. Resnično upam, da ženske poznajo pozitivne učinke vadbe in zdravega življenjskega sloga med nosečnostjo,'' je povedala za Closer Online.
Še preden bi tudi preostale nosečnice izbrale dvigovanje uteži za vadbo med nosečnostjo, pa Sophie opozarja, da je med vadbo treba redno in pozorno nadzorovati srčni utrip in si vzeti več časa za počitek. ''Dvigujem le 50 odstotkov tega, kar zmorem, in ves čas nadzorujem srčni utrip. Vmes si vzamem čas za počitek,'' je povedala. Kljub vsemu pa se je treba o vadbi med nosečnostjo posvetovati z osebnim zdravnikom.
Čeprav je o pomenu in koristi gibanja slišati različna mnenja, pa obstaja kar nekaj resnih študij, ki neizpodbitno dokazujejo, da je primerna telesna dejavnost med nosečnostjo koristna, saj olajša nosečnost in porod, lahko pa celo prepreči nastanek zapletov, kot so preveliko povečanje teže, povišan krvni tlak, preeklampsija in eklampsija. Svetuje se jo tudi nosečnicam, ki so bile pred zanositvijo telesno nedejavne, da bi bile bolj fizično pripravljene na porod in na fizično zahtevno obdobje po porodu. V resnici se vadbo odsvetuje le ženskam, ki imajo rizično nosečnost. Kljub vsemu pa je pri vadbi treba ostati zmeren. Več o tem, na kaj je treba paziti in kako telovaditi, si lahko preberete na spletni strani Bibaleze.si
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV