Strokovnjakinja za kulturo medosebne komunikacije Ana Nuša Kneževič pravi, da nikoli več ne bomo dobili druge priložnosti, da bi naredili dober prvi vtis. Pomembno je, da na pogovor pridemo točno, urejeno, da sogovorniku stisnemo roko in ga pogledamo v oči.
Delodajalci pa gledajo predvsem na to, kaj jim sporoča naša govorica telesa, ki nikoli ne laže. Manager Branko Drobnak pravi, da smo ljudje večslojni in imamo vrsto različnih inteligenc (IQ, čustveno in socialno inteligenco ...) in vse skupaj sestavlja karakter, kar je tisto, na kar je sam pozoren. Na način obnašanja, na držo, na energijo, ki jo oddajamo, na posluh za druge v prostoru in na to, s čim se ukvarjamo sicer v življenju. Znanje in izkušnje so nekaj kar predvidevam, da jih kandidat ima, če mi sedi naproti, pravi. Mene zanima, če je to oseba, ki bo lahko delala z menoj v kolektivu, če je timski igralec.
Enako pravi tudi Ana Nuša Kneževič, da je prvi vtis v neverbalni komunikaciji, v drži, mimiki, hoji, pomembno je, kam se bomo usedli in kako se bomo držali, kako se bomo obnašali.
Pri prvem vtisu poskrbite za svoj videz, vendar v mejah dostojnosti. S svojim načinom oblačenja ne smete zmotiti ali vznemiriti sogovornika, pomembno je, da sliši, kaj imate povedati in ne da se ukvarja z vašim videzom. S svojim oblačenjem ne smete poudarjati svojega spola, biti morate čisti, urejeni in spodobni, če želite, da vas bodo resno jemali, pravi strokovnjakinja za javni nastop.
Prav tako je modro, da ne uporabite preveč parfuma in da vedno gledate sogovornikom v oči. Zanimivo je, da je za prvi vtis potrebnih le nekaj sekund, da bi se ga znebili, pa potrebujemo nekaj mesecev.
In še: Vedno bodite pošteni, hitro se bo odkrilo, kakšni ste v resnici in takrat se vam ne bo dobro pisalo.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV