Vizita.si
Brigitte Bardot

Novice

Najlepša ženska na svetu razkrila, da je večkrat skušala storiti samomor

K.B.
02. 10. 2014 09.07
9

Ena najlepših žensk na svetu in nekoč slavni seks simbol Brigitte Bardot, ki je danes stara 80 let, je nekoč živela življenje, o katerem mnogi le sanjajo. Kljub vsemu pa je v intervjujih za svojo biografijo priznala, da se je takrat pogosto spopadala z depresijo.

Na višku svoje slave se je ena najlepših žensk na svetu Brigitte Bardot spopadala s hudo depresijo.
Na višku svoje slave se je ena najlepših žensk na svetu Brigitte Bardot spopadala s hudo depresijo.FOTO: Profimedia
V intervjujih za nastajajočo biografijo, ki jo piše Jeffrey Robinson, je danes 80-letna Brigitte Bardot priznala, da se je v svojih najbolj uspešnih dneh pogosto spopadala z depresijo.
Večkrat je celo skušala storiti samomor.
Večkrat je celo skušala storiti samomor. FOTO: Profimedia
Še več, razkrila je, da je celo večkrat skušala storiti samomor in dolga leta premagovala občutke osamljenosti, tesnobe in globoke žalosti. ''Na višku svoje slave je bila zelo zmedena in osamljena osebnost,'' je za Closer Weekly povedal avtor njene biografije Robinson. ''Bila je ženska, ki se je spopadala s hudo depresijo, a se je naučila, kako jo obvladovati.''

Brigitte nikoli ni želela biti slavna in zvezdništvo je bilo zanjo v resnici prekletstvo, saj se je težko spopadala z vsem, kar sodi zraven, trdi Jeffrey. Mlada lepotica se je v vrtincu slave znašla po tem, ko jo je odkril francoski filmski producent Roger Vadim, ki je želel, da svoje lase prebarva v platinasto barvo in je iz nje ustvaril provokativno podobo v svojem filmu And God Creater Woman (In bog je ustvari žensko), ki je Brigitte leta 1956 izstrelil med zvezde. ''Naučil jo je, kako biti Brigitte – seks simbol,'' pojasnjuje Robinson.

Ko se je le odločila, da opusti filmsko kariero, pa se je predala varovanju in pravicam živali. ''Mislim, da v njenem srcu ni prostora za ljudi. Prostor je zapolnjen z živalmi. Te ji dajejo brezpogojno ljubezen.'' Da je imela že od nekdaj rada živali, se spominja tudi scenarist in režiser Billy Ray. Spominja se, kako je na snemanju filma Shalako rešila potepuškega psa. ''Izstopila je iz avta in stekla h kužku, ga pograbila in mislim, da je bila to ljubezen na prvi pogled. Takoj ga je vzljubila, on pa njo in ko smo prispeli na prizorišče snemanja filma Shalako, se je odločila, da mu bo tam ustvarila popolno življenje. Njen frizer ga je moral kopati, šofer je šel po najrazličnejšo hrano zanj, vključno z medaljoni. Pes ji je nenehno sledil. A četrti dan je nenadno preminil. Morda od preveč lagodnega življenja. Brigitte je pričela jokati in se tako razburila, da je celo kričala od obupa. Morda se to ne zdi velik problem, a stekla je v preoblačilnico in se zaklenila vanjo. Ni želela več ven. Da bi nadaljevali z delom, so skušali prepričati frizer, nato režiser. Poskusil je celo Sean Connery, a ni želela iz preoblačilnice. Mislm, da so takrat izgubili cel dan snemanja.''

A kot trdi Robinson, je Brigitte kasneje našla svoj mir. Pomirila se je tudi s tem, da je lepota miniljiva. ''Ko si najlepša ženska na svetu, se seveda zavedaš, da za vedno ne bo tako. A ko se danes pogleda v ogledalo, je pomirjena z odsevom 80-letne ženske.''

Danes 80-letna Brigitte se je naučila obvaldati občutke žalosti in tesnobe in našla svoj mir.
Danes 80-letna Brigitte se je naučila obvaldati občutke žalosti in tesnobe in našla svoj mir.FOTO: Profimedia

Kdaj govorimo o depresiji?

 

O depresiji lahko govorimo v primeru, ko so pri osebi simptomi, tipični za depresijo, prisotni več kot dva tedna skorajda vsak dan in ko depresivna čustva niso posledica kakšne zlorabe alkohola, drog ali česa podobnega. Prisotnih pa mora biti večina naslednjih znakov:

- Depresivno razpoloženje;
- nezadovoljstvo in pomanjkanje volje, zagona, interesa;
- težave s koncentracijo in učinkovitostjo;
- nespečnost ali ravno obratno, pretirana želja po spanju;
- vzkipljivost ali ravno nasprotno, popolna brezbrižnost;
- občutki manjvrednosti;
- misli o smrti.

Depresija torej ni le občasna potrtost, žalost, otožnost, temveč duševna motnja, ki pomembno moti funkcioniranje obolelega.

Kam po strokovno pomoč?

Če opazite simptome depresije ali druge duševne težave, ki vas ovirajo pri vsakodnevnem življenju (prisotnost strahov, vsiljivih misli in tako naprej), ali če razmišljate o samomoru, vsekakor čim prej poiščite strokovno pomoč. Najprej vam lahko pomaga že vaš osebni zdravnik, ki vam bo predpisal zdravljenje ali vas napotil k specialistu oziroma k drugim oblikam pomoči. Če je vaša stiska zelo huda, vaš osebni zdravnik pa ni dosegljiv, se obrnite na dežurnega zdravnika ali najbližjo splošno oziroma psihiatrično bolnišnico, lahko pa tudi na reševalno službo (112).

Za informacije o ustreznih oblikah pomoči, za podporo ali pogovor pa se obrnite na telefone za pomoč v stiski:

- 01 520 99 00 Klic v duševni stiski (med 19.00 in 7.00 zjutraj)
116 123 Zaupna telefona Samarijan in Sopotnik (skupna številka; klic je brezplačen in mogoč 24 ur dnevno)

- 01 422 33 70 Gerontološko društvo Slovenije (telefon za starejše ljudi in njihove svojce, deluje vsako delovno sredo od 9.00 do 14.00)

- 01 528 39 95 Spominčica - Slovensko združenje za pomoč pri demenci (deluje vsak delovni ponedeljek, sredo in četrtek od 15.00 do 17.00)


 

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (9)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 662