Namesto nje se bo teh maščobnih oblog tako znebil aparat UltraShape, ki ima podobne rezultate kot kirurška liposukcija, le da ta poseg ni invaziven. Po pogovoru z dr. Šelihovo smo Aleksandro prepustili terapevtki Urši, ki jo je pripravila na tretma. Najprej je morala opraviti številne meritve, s pomočjo katerih je nato lahko določila mesto, na katerem se bo UltraShape postopek izvajal. ''Pri terapiji z UltraShapom pri vsakem kontaktu sonde, v kateri je ultrazvok s kožo, aparat naredi fokusiran žarek in z njim razbije maščobne celice pod kožo,'' razlaga dr. Šelihova.
Kljub temu okoliško tkivo, kot so koža, živci in žilice, ostanejo nepoškodovani. Maščobne celice pa se nato izločijo po naravni fiziološki poti, zato lahko prve rezultate tretmaja vidimo šele po dveh do treh tednih, postopek pa je treba nato ponoviti še dvakrat. Ker ne gre za operativni poseg, je ta veliko bolj varen kot liposukcija, zato ni nikakršnih tveganj ali resnih stranskih učinkov. Poleg tega je bolj natančen, saj je na koncu koža povsem gladka brez vdolbinic. ''Pomembno je, da bomo dosegli gladko tkivo. Pri tem je ta aparat nekoliko boljši kot kirurška liposukcija, saj pri natančni obdelavi z njim ne prihaja do nepravilnosti v reliefu tretiranega dela. Aparat namreč natančno določi število točk, ki jih je potem treba eno za drugo obdelati, da dosežemo končni efekt,'' še dodaja.
Takšna terapija traja približno eno uro, pacient pa lahko po njej že odide domov oziroma po svojih opravkih. Tako se je tudi Aleksandra po posegu počutila odlično in sproščeno: ''Nič me ni bolelo, vsake toliko časa le malo zapeče,'' je povedala. Kakšen pa je rezultat terapije, bomo preverili že čez dva tedna, ko bo Aleksandra prišla na drugi tretma.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV