Starši Sharkeishe pa so zaradi posnetka ogorčeni in zaskrbljeni, saj se je na spletu poleg njega pojavilo še vrsto parodij, v katerih se norčujejo iz napadalke .''Video se širi in širi. Ljudje se norčujejo iz nje. Povzdigujejo ShaMichaele in se izživljajo nad mojo hčerjo,'' je povedala mati Olevia Henderson in dodala: ''S tem se bomo soočali vse življenje. Kako bi se vi počutili, če bi se to zgodilo vašemu otroku?''
Sicer pa nasilje in ustrahovanje v šoli ni tako redek pojav, lahko pa ima doživljenjske posledice. Če vam otrok potoži, da nekaj ni v redu in da so v šoli do njega nasilni, ga jemljite resno in se oglasite pri razredniku, šolski psihologinji ali ravnatelju. Otroci, ki so ustrahovani, pogosto ne želijo v šolo, se izgovarjajo na bolezen in imajo težave s koncentracijo. Če se nasilje ponavlja dalj časa, imajo ti otroci depresije, tesnobe, nizko stopnjo samozavesti in druge psihične težave. Otroci, ki so bili žrtve nasilja dolga leta, so lahko celo nagnjeni k samomoru.
Opozorilni znaki, na katere bodite pozorni, so naslednji:
- otroci se zaprejo vase, nočejo govoriti;
- izginjajo jim obleke, denar in ostali osebni predmeti;
- imajo nepojasnjene modrice in druge poškodbe;
- ne družijo se več s prijatelji;
- ne želijo v šolo;
- ne želijo v šolo z avtobusom, izogibajo se ostalim učencem;
- uspeh v šoli jim pade;
- imajo pogoste glavobole, bolečine v trebuhu;
- slabo spijo, nemirni so;
- nimajo apetita.
Če čutite, da se z vašim otrokom nekaj dogaja, se pogovorite z njim, bodite mu v čustveno oporo, povejte mu, da je doma varen in da vam lahko pove karkoli. Otroku pojasnite, da ni sam kriv za ustrahovanje, in poskušajte izvedeti, kdo so tisti, ki izvajajo nasilje. S pomočjo šolskega psihologa naučite otroka, kako naj se upre nasilnežem, in ne spodbujajte maščevanja.
KOMENTARJI (74)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV