Na njen poziv pa se je takoj odzvala tudi 32-letna mati treh otrok in fitnes gurujka Maria Kang, ki je zapisala: ''Dekleta v fotogaleriji gospe Bougon niso videti tako, kot so videti prave ženske ali kot bi te morale izgledati. Številni ljudje takoj prepoznajo, da to preprosto ni zdravo. Gre za ženske, ki imajo prekomerno težo in se spopadajo z debelostjo, in one naj bi nam govorile, kako naj bo videti prava ženska.''
Njeno nestrinjanje s kampanjo je všečkalo 250 tisoč ljudi, kljub temu pa je kmalu dobila prepoved uporabe Facebooka za dva dni zaradi sovražnega govora.
Zgodba je bila tako odmevna, da so v oddajo na televiziji CNN povabili obe zagovornici dveh pozicij in ju soočili. Kangova je pojasnila: ''Počutila sem se izzvano, saj sem si mislila: 'Daj no, nobena ženska ne bi smela biti takšna.' Obstaja tanka meja med tem, kje smo danes in kam nas vse pogostejša debelost lahko pripelje kot narod.'' Bougonova pa je pojasnila, da se ji je zdela Kangova s svojim komentarjem žaljiva: ''Ne moreš reči, kako zdrava sem samo s pogledom name. Nekatera telesa preprosto nimajo genetske predispozicije, da bi bila vitka.'' Poleg tega je dodala, da je s svojo kampanjo želela le poudariti, da si tudi večje ženske zaslužijo, da bi se počutile dobro v svoji koži.
Kangova je kasneje na svoji spletni strani še pojasnila, da se ji zdi problematično predvsem to, da kampanja Bougonove skuša debelost normalizirati. ''Spremeniti moramo mentaliteto, ki jo imamo v ZDA, in namesto tega spodbujati ljudi, ki trdo delajo, so odločeni in disciplinirani, da obdržijo svojo normalno telesno težo. Ne želim se posmehovati tem, ki so ponosni in imajo prekomerno telesno težo, a si želim, da bi bili pravi zgled tej družbi tisti, ki so ponosi in zdravi.''
KOMENTARJI (107)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV