Vizita.si
image (28)
Novice

Tega nihče ne zna pojasniti

K.P.
01. 08. 2012 13.06
20

3-letna deklica Yu Yu iz Kitajske se je rodila z neobičajno velikimi stopali. Njenega stanja ne zna pojasniti niti znanost, dokler ne privarčujejo denarja za operacijo, pa deklica po svetu hodi bosa.

Stopala 3-letne Yu Yu iz mesta Xi'an v kitajski provinci Shaanxi rastejo z veliko hitrostjo, so stalno otečena in težka, kar mali deklici pri hoji povzroča velike težave. Zaradi otežene hoje se deklica pri premikanju ves čas nekoga oklepa in po svetu hodi bosa, saj zaradi deformacije stopal zanje ni primernih čevljev. Rentgen je razkril, da se njeni nožni prsti upogibajo navzven. Izjemno revna družina male Yu Yu upa, da ji bodo zdravniki in kirurgi lahko pomagali, a najprej je treba zbrati dovolj denarja za operacijo. Glede diagnoze ostajajo v temi tudi zdravniki, saj česa takšnega še niso videli. V upanju na spremembe pa se Yu Yujina stopala iz dneva v dan z izjemno hitrostjo vedno bolj večajo.

Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani? To lahko storite s klikom na

 

 

 

KOMENTARJI (20)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ja ubogi otrok
boscka
kdo ve ,kaj kitajci vse spuščajo v zrak , ubogi narod pa trpi!!
Čudno se mi pa zdi, da se take stvari vedno dogajajo revnim ljudem v nekih third ass countries ...
Uporabnik215111 01. 08. 2012 17.09
Takšne stvari bi se morale reševati brez denarja.
taka stopala imajo hobiti
mutagen
Bi tudi jaz rekel da je kaj takega. :/
fajna stopala za po snegi hodit, da se ji ne vdira :D
daj se sam vdari...
Maš pa res nevmesne.
Hahahahah
ampak res mogoče je Bigfoot k mamici v vas hodu...
večina takih anomalij je v teh revnih deželah, kaj je to krivo? upam da bo kdo kaj doniral in se posvetil tej redki zadevi..
Ni res, da je več takih primerov v revnih državah. Odstotek je verjetno primerljiv z razvitim svetom, s tem da pri nas otrokom pomagajo brez večjega pompa, tam pač ne, ker ni denarja. Zato starši zatekajo k novinarjem in tako skušajo zbrati denar. Poleg tega je na Kitajskem ogromno ljudi in seveda število 'nenavadnih' primerov je veliko, gledano v % pa primerljivo tudi s Slovenijo.
Niti ne, je kr okoli 10x većja deformacija, in že vejo zakaj, sm vladi se ne da vlagati v to! To vse je bilo dokazano, tako kot v južni ameriki, in vse je zaradi fekalij, ker nimajo urejenih kanalizacijskih sistemov, praktično drek teče po potokih, kjer se umivajo, potem uporaba raznih pesticidov, ki so jih pri nas zaradi rakotvornih obolenj in deformacij pri novorojenčkih že dolgo nazaj prepovedal!
itd.
In kaj bodo potem operirali, predrago, če ne poznajo vzroka, kje je tu logika.
Sirotka, čeprav tudi prstek na rokici v kateri drži stekleničko je neobičajno velik. Da bi jo ja čim prej poštimali.
Upam, da se jo bodo zdravniki usmilili in brezplačno pomagali. Res je žalostno :(
ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1218