Obiskala je zdravnika, ki je postavil diagnozo: alopecija. Na zdravljenje je bilo treba k dermatologu. Ker je bilo do poroke le še malo časa, pa ni bilo upanja, da bi se stanje tako hitro popravilo. Zato se je poročila z lasnimi podaljški. "Skrbelo me je, da bodo vidni, a jih ni nihče opazil, tako da sem se na koncu počutila še bolje, saj so mu jih namestili tako lepo, da je bilo videti, da imam celo več las kot običajno. Kljub temu da me je skrbelo, da postajam plešasta, sem bila na svoj poročni dan zelo srečna," pravi. Takoj naslednji dan je vzpostavila skupino za pomoč tistim, ki se v njenem kraju spopadajo s podobno zagato. "Več nas je, kot si mislimo, ko se nam takšna težava pojavi."
Zdravljenje je Ellie pomagalo; kjer se je širila pleša, ima danes spet lase. Je pa pomembno vedeti, da je treba takoj, ko se lasje začnejo nevarno redčiti, stopiti do dermatologa, saj – kot nam pojasni dr. Borut Žgavec, obstaja zelo veliko vzrokov, ki lahko kaj takega povzročijo, glede na to, pa je potrebno različno zdravljenje. Toliko o alopeciji splošni zdravnik ne ve. Poleg tega je diagnozo težko postaviti. "Pacienti imajo lahko zelo podobno sliko izpadanja las, vzroki pa so čisto različni.“ Je pa ključno, da je zdravljenje ustrezno, z njim je treba začeti čim prej, ko se proces izpadanja še lahko ustavi ali celo obrne, kot se je zgodilo pri Ellie. Tukaj si lahko preberete cel intervju z dr. Žgavcem o problemu alopecije oziroma izpadanja las.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV