Vizita.si
image (28)
Novice

Tragično preminila, ker sta mislila, da njuhata kokain

K.B.
28. 11. 2014 15.06
17

Britanska turista Shaun Brotherston in Bradley Price sta med počitnicami na Nizozemskem, kjer sta praznovala Shaunov 21. rojstni dan, tragično preminila, po tem ko sta njuhala beli heroin, za katerega sta mislila, da je kokain.

Britanijo je v začetku tega tedna pretresla vest o smrti dveh mladih študentov, ki sta med počitnicami na Nizozemskem tragično preminila. 20-letnega Shauna Brotherstona in 21-letnega Bradleya Pricea je policija našla mrtva v njuni hotelski sobi v Amsterdamu, ob njima pa so bile sledi belega prahu, poroča britanski Mail Online. Prijatelja sta se na Nizozemsko odpravila, da bi praznovala prihajajoči 21. rojstni dan Shauna Brotherstona, preiskovalci pa menijo, da sta mladostnika mislila, da sta kupila kokain, v resnici pa je šlo za heroin.

Predstavnik za odnose z javnostmi iz nizozemske policije Rob van der Veen je povedal, da še nimajo dokončnih podatkov o vzroku in času njune smrti, a gre najverjetneje za smrt, ki jo je povzročil beli heroin. ''Naredili smo hitri test, da bi videli, za kakšen prah je šlo. Vsekakor ni šlo za kokain, ampak za opiat – v tem primeru beli heroin. Vzorec smo nesli tudi v nizozemski forenzični inštitut, kjer so ugotovili, da je vsebina prahu enaka kot pri nekaterih drugih primerih, ko so ljudje zaradi njega prav tako hudo zboleli.''

Kot kaže, na ulicah Amsterdama preprodajalci drog turistom prodajajo smrtno nevarne substance. Pred tem tragičnim dogodkom so namreč že zabeležili smrt Britanca zaradi podobnih substanc, kasneje pa je tudi drugih turistov iskalo zdravniško pomoč zaradi 'kokaina', ki so ga kupili na ulicah Amsterdama. Amsterdam je namreč priljubljena destinacija številnih Otočanov, kjer številni izmed njih kot del turistične atrakcije vidijo tudi jemanje drog.

Po številnih primerih turistov, ki so zaradi nevarnega 'kokaina' iskali zdravniško pomoč, je amsterdamska policija ustanovila kampanjo, s katero so opozarjali turiste z napisi v angleškem jeziku: ''Turistom se prodaja ekstremno nevaren kokain.'' A prejšni teden so kampanjo prekinili, zaradi česar mlada britanska fanta, ki so ju najšli mrtva, najverjetneje nista vedela, za kako nevarno drogo gre.

Sedaj je policija v mestu znova ustanovila o osveščanju in v hotelih ter hostlih obesila napise in podelila letake z opozorili. Te so delili tudi na amsterdamski železniški postaji, na njih pa je pisalo: ''V prejšnjih nekaj tednih je več turistov iskalo zdravniško pomoč zaradi resnih zdravstvenih težav, po tem ko so na ulicah kupili kokain. Preiskava je pokazala, da kokain, ki so ga vzeli, v resnici ni bil kokain, a beli heroin.'' Poleg tega pa dodali, da jih v Amsterdamu ne bodo aretirali, če bodo jemali droge. Poročilo Združenih narodov je pokazalo, da je Amsterdam mesto, ki se v Evropi uvršča na najvišja mesta po porabi kokaina na osebo.
 

KOMENTARJI (17)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
važno da je alkohol manj škodljiv od heroina ane?? itak ja isto je škodljiv sam da nam alkoholna industrija to prikriva ah slovenija sami si kličete hudiča ,sami si kličete alkoholike haha ;)
sej je cist vseen s cim sta se zadela oz zadevala.koncni rezultat je vedno isti.ne razumem, zakaj se tukaj objavlja ene propalice?!? a ni to stran za zdravje????
noben drogeras zame ne premine "tragično".ko enkrat začne, se čist dobr ve, kakšen je konec
A mogoče kdo ve, zakaj je nevarno snifati heroin?
sej je vseen al ga snifaš ali daš v žilo al pa
Ja, grozno. Škoda. Zdaj, ko pomislim nazaj, sem srečna, da sem samo travico kadila v Amsterdamu kjub ostali ponudbi.
Jaz jo pa še vedno kadim v mejah normalne 2X mesečno in mi je zelooo fajn... je pa res, da po drogi nisem nikoli posegel in nimam namena, kljub temu, da jo je družba v KATERI SEM BIL uživala.
o fak kakšne mate ene ... zakaj kanabis omenjate ?? to je kda bi solato pa strup primerjal.
Jasnovidec Cosmos 28. 11. 2014 17.43
Ju ni škoda saj se po slikah vidi kaj sta,da ne bom pisal.
z veseljem in uzitkom bi te pretepel
Jasnovidec Cosmos 28. 11. 2014 22.50
Penzionist pojdi raje spat in si ne želi,da bi vedel kdo si in te spustil skozi roke.Pa še eno tableto paradoxal vzami katere so ti predpisali v Ljubljana polje.
smilijo se mi le starši, ki so takorekoč zapravili 20 let živcev in trdega dela.
User1083297 28. 11. 2014 16.12
Nikoli ne izvesta kaj sta našla.......
Tragično ja, ...
mi je žal , toda našla sta kar iskala
User1083297 28. 11. 2014 15.34
Slika ni simbolična.......
Kaka bimbota..
ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1080