Za zdaj le sklepajo, da gre po vsej verjetnosti za vrsto, ki sicer živi v afriških deželah. Kako je črv prišel v Radhino oko, prav tako še ne vedo zagotovo, možno pa je, da je najprej nekako prišel v njen krvni obtok, se potem s krvjo prenašal po telesu in na koncu pristal v očesu. Pravijo še, da bi lahko Radhi naredil veliko škodo in da je imela srečo, da so ga še pravočasno odkrili in odstranili. Tako je bil črv v očesu le kratek čas in dekletu ni pustil nobenih posledic.
Paraziti v očesu so sicer dokaj redek pojav. Pogosteje kot črve imamo v očesu kakšne druge tujke, na primer manjše mušice ali kakšne majhne trde delce, ki se velikokrat s prostim očesom sploh ne vidijo, temveč nase opozorijo z bolečino, skelenjem, srbenjem, rdečico. A tudi tovrstni tujki so lahko sila neprijetni in celo nevarni, če jih ne odstranimo pravilno in pravočasno. Če tujek ni zapičen v oko, ampak v njem 'prosto plava', in če ne povzroča težav z vidom, ga lahko skušamo odstraniti sami, vendar kar se da nežno in previdno. Pazimo, da so naše roke čiste in sterilne, čeprav je še bolje, da se tujka lotimo kar s kosom nežne in čiste tkanine. Lahko ga skušamo tudi sprati z vodo ali fiziološko raztopino. Sila pomembno je, da očesa, v katerem je tujek, nikoli ne drgnemo, saj lahko to samo še poveča bolečino in rdečico, poleg tega se lahko tujek zapiči v oko. In ravno v primerih, ko je tujek zapičen v oko, je treba po pomoč k zdravniku. Tudi takrat, ko tujek sicer ni zapičen v očesno zrklo, pa se pojavijo huda rdečica, bolečina ali motnje vida, ali pa ko tujka ne morete odstraniti sami, je prav, da se obrnete na zdravnika.
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV