Vizita.si
Kljub zelo napornemu urniku praznovanja jubileja kraljica vsak trenutek deluje zelo uglajena.

Novice

Kaj je pokazal bližnji posnetek?

L.E.
07. 06. 2012 08.03
23

Britanska kraljica med praznovanjem svojega jubileja kljub letom in žalostni novici, da mora njen mož v bolnišnico, vsak trenutek deluje sveža in uglajena. Toda kaj so pokazale fotografije, ko so jih približali?

Kljub zelo napornemu urniku praznovanja jubileja kraljica vsak trenutek deluje zelo uglajena.
Kljub zelo napornemu urniku praznovanja jubileja kraljica vsak trenutek deluje zelo uglajena.FOTO: Reuters

Morda je kopici britanskih glasbenikov za njihov izjemen doprinos h glasbeni umetnosti že podelila plemiški naziv, toda kljub temu se je na nedavnem koncertu v njeno čast odločila njihove skladbe poslušati na prav poseben način. V ušesih britanske kraljice Elizabete so namreč fotografi, ko so pogledali malo bolje, opazili tako imenovane čepke za ušesa. Kdo bo morda pomislil, da glasbe sploh ni želela slišati, toda to dejansko ni res. Že 86-letna monarhinja, ki na kakršno koli upokojitev niti ne pomisli, je namreč ravnala zelo pametno. Kadar poslušamo zelo glasno glasbo, bi morda morali vsi ravnati enako. Pa si poglejmo, zakaj.

Čepki za ušesa glasnost zvoka zmanjšajo, vendar zelo glasnih zvokov ne utišajo popolnoma. Tako je mogoče še vedno uživati v koncertu (ali denimo plesati v diskoteki), le da glasba ni preveč glasna, posledično pa pozneje nimamo težav z občutkom, da nam zvoni v glavi. Zavedati se morate, da poslušanje preglasne glasbe sluh kvari. Kako hitro ga bo okvarilo, je seveda odvisno tudi od naše genetske zasnove, vendar nanj vsekakor vpliva. Po navadi bolj skrbimo za vsa ostala čutila, na ušesa pa kar pozabimo. Toda sedaj o težavah, ki jih lahko povzroči predolgo ali prepogosto poslušanje preglasne glasbe, čedalje večkrat govorijo tudi zelo znani glasbeniki. Chris Martin, ki se že več let ubada s tinitusom, nenehnim občutkom šumenja v ušesih, je eden izmed glasbenikov, ki aktivno promovira uporabo čepkov za ušesa na koncertih in v diskotekah: “Na žalost na svoj sluh ne pomislimo, dokler nam ne začne povzročati težav. Žal mi je, da na svoj sluh nisem mislil že prej,“ pravi.

Več o tem, kako lahko glasna glasba vpliva na vaš sluh, si preberite tukaj.

Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani? To lahko storite s klikom na

 

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (23)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 662