Prejšnji vikend so v stanovanju v Los Angelesu našli mrtvo polsestro slavne Julie Roberts 37-letno Nancy Motes, ki naj bi umrla za posledicami prevelikega odmerka zdravil. Kot piše ameriška spletna stran Radar Online, pa je Motesova ob svoji postelji pustila poslovilno pismo, ki ga je spisala na petih straneh in v njem za svojo smrt obtožila slavno igralko Julio Roberts. Da sta bili v dneh pred njeno smrtjo polsestri v sporu, je bilo jasno, ko je Motesova z lepo igralko obračunala kar javno na svojem Tweeter profilu. ''Moja 'sestra je rekla, da ob toliko prijateljih in oboževalcih več ljubezni ne potrebuje. Samo da veste, ljubljenka Amerike je prasica!" je zapisala 19. januarja letos. Poleg tega pa dodala: ''Resnično želite biti oboževalec nekoga, ki je tako krut? Pravzaprav ni niti tako dobra igralka. Si zdaj vesela, ko si me popolnoma uničila.''
Kaj je bilo jabolko spora, ni jasno, a po poročanju Enquirera naj bi Motesova od sestre zahtevala vse več denarja, kar je privedlo že tako daleč, da je Julia menda načrtovala, da se ne bo udeležila poroke polsestre Nancy Motes in njenega zaročenca Johna Dilbecka.
Ne glede na spore, pa je jasno, da je bila Motesova v stiski in je potrebovala pomoč psihoterapevta. Samomor je namreč najpogosteje vzrok depresije ali drugih duševnih motenj, ki jih je potrebno pravočasno prepoznati, da bi osebi lahko pomagali poiskati ustrezno strokovno pomoč. Depresijo lahko pri posamezniku prepoznate, če so simptomi tipični zanjo prisotni vel kot dva tedna skoraj vsak dan.
Med simptome štejemo:
- Depresivno razpoloženje;
- nezadovoljstvo in pomanjkanje volje, zagona, interesa;
- težave s koncentracijo in učinkovitostjo;
- nespečnost ali ravno obratno, pretirana želja po spanju;
- vzkipljivost ali ravno nasprotno, popolna brezbrižnost;
- občutki manjvrednosti;
- misli o smrti.
V tem primeru posameznika pospremite k osebnemu zdravniku, ki ga lahko napoti k specialistu ali k drugim oblikam pomoči. Če se z depresijo soočate sami, je stiska prehuda in zdravnik ni dosegljiv, pa se obrnite na dežurnega zdravnika ali na najbližjo splošno oziroma psihiatrično bolnišnico ali pa na reševalno službo (112). Pokličete pa lahko tudi na telefone za pomoč v stiski:
- 01 520 99 00 Klic v duševni stiski (med 19.00 in 7.00 zjutraj)
116 123 Zaupna telefona Samarijan in Sopotnik (skupna številka; klic je brezplačen in mogoč 24 ur dnevno)
- 01 422 33 70 Gerontološko društvo Slovenije (telefon za starejše ljudi in njihove svojce, deluje vsako delovno sredo od 9.00 do 14.00)
- 01 528 39 95 Spominčica - Slovensko združenje za pomoč pri demenci (deluje vsak delovni ponedeljek, sredo in četrtek od 15.00 do 17.00)
KOMENTARJI (14)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV