Da bi se Katie Holmes končno le lahko naspala, si je zvezdnik v svojem razkošne domu v Los Angelesu omislili prav posebno sobo, v kateri so stene zvočno izolirane. Losangeleški nepremičninski agent Pierre Stooss pravi, da so podobne sobe vse pogostejši trend v mestu bogatih in slavnih. ''Sprva so jo imeli le nekateri, sedaj pa postaja vse bolj priljubljena in že del domov številnih zvezdnikov v Los Angelesu.'' Z neprespanimi nočmi zaradi smrčanja pa nimajo težav le zvezdniki, ampak tudi normalni smrtniki. Smrči namreč kar 40 odstotkov moških in 20 odstotkov žensk. A da odpravimo to težavo, moramo najprej poznati vzrok smrčanja. ''Smrčanje je najpogosteje povezano z velikim obsegom vratu. Maščobno tkivo v vratu, ki ni prisotno samo navzven, ampak tudi navznoter, med spanjem vibrira in to vibracijo ponoči slišimo kot smrčanje,'' še pove doc. dr. Dolenc Grošelj vodja laboratorija za motnje spanja na Inštitutu za klinično nevrofiziologijo.
Poleg tega pa so možni vzroki smrčanja še:
– deformacije nosnega pretina ali nosnih polipov;
– velike nosne kosti in nosnice;
– povečani mandlji;
– zdrs jezika nazaj in posledična zapora zračnih poti;
– veliko in plapolajoče mehko nebo in jeziček;
nabiranje sluzi v dihalnih poteh;
- drugi dejavniki, kot so pitje alkohola (posebej žganih pijač), kajenje, jemanje nekaterih zdravil, alergije na pršice, prah ali kakšne druge alergijske reakcije, spanje na hrbtu …
Na nekatere dejavnike lahko v veliki meri vplivamo sami, in sicer tako, da poskrbimo za redno telovadbo, se izogibamo alkoholu, kajenju, nekaterim zdravilom in da uravnamo svojo telesno težo. Če so te metode neučinkovite, je pravi vzrok za smrčanje morda drugje. V tem primeru obiščite zdravnika, ki vam bo z natančnim pregledom žrela ugotovil pravi vzrok in predpisal zdravljenje.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV