

Dejstvo, da so bili radiatorji prižgani, je mati presenetilo, saj je bilo vreme toplo, zaradi česar ne bi smeli delovati. Kot pojasnjuje, so se avtomatsko vklopili in delovali z maksimalno močjo. Elish, ki je mati še dve letnega sina Teraeja, se je pritožila upravniku za večstanovanjske objekte in s svojo zgodbo želela opozoriti tudi druge starše, da se kaj takega lahko zgodi in da naj bolje zavarujejo področje okoli radiatorjev. ''Stanovanja niso prijazna otrokom. Radiatorji se lahko izjemno segrejejo in moral bi obstajati nekakšen sistem, s katerim bi lahko otrokom preprečili takšne poškodbe. Če bi obstajala kakšna zaščitna prevleka, ki bi jo lahko dali čez radiatorje, se Lariah kaj takega ne bi zgodilo. Bila je v hudih bolečinah in sedaj moramo redno v bolnišnico na previjanje ran. Trenutno zaradni njenih poškodb ne moremo nikamor, tudi plavati ne more.''
Predstavnik podjetja, ki upravlja večstanovanjski objekt, v katerem živi družina Parker, je za britanske medije povedal: ''Žal nam je zaradi nesreče, ki se je zgodila hčeri gospe Parker. Stranke lahko nadzorujejo moč gretja v njihovih stanovanjih in že takoj ob vselitvi smo jim zagotovili navodila in pomoč pri uporabi našega sisitema. Varnost naših strank je za nas ključnega pomena, zaradi česar smo zahtevali notranjo preiskavo in pregled radiatorjev ter sistema ogrevanja. Trenutno sprejemamo tudi kakršne koli nasvete za izboljšanje.''
Kako ravnati ob opeklini?
Če pride do tako nesrečnega dogodka, pa je dobro vedeti, kako ravnati v primeru opekline. Pred začetkom zdravljenja je potrebno najprej oceniti obseg opeklin in globino. Ločimo tri kategorije opeklin:

1. Površinske opekline
Te prizadenejo le najbolj zunanji del kože, ki pordi, oteče in je občutljiv. Zdravniško pomoč je treba poiskati, če presegajo 5 odstotkov telesne površine. Pri njih si lahko pomagate tako, da opečeni del splakujete s tekočino, mrzlo vodo vsaj deset minut, opečeni del telesa prekrijte s sterilno tkanino, ki naj ne bo kosmičasta ali puhasta in jo narahlo povijte. Če se pojavijo mehurji, jih NE PREDIRAJTE, saj lahko na ta način opeklino okužite.
2. Opekline delne globine kože
Gre za opekline, ki zavzemajo tudi plast kože pod vrhnjo plastjo in so vidni mehurji, opečeni del telesa pa deluje mesnato (odprta rana). V tem primeru je potrebna zdravniška oskrba, pomembno pa je, da mehurjev NE PREDIRATE, saj lahko na ta način opeklino okužite.
3. Opekline celotne globine kože
Te prizadenejo vse plasti kože, ki je rumena, bleda in pooglenela. Poškodovani so tudi živci, maščevje in mišičje pod kožo. Potrebna je takojšnja zdravniška oskrba. Pomembno pa je, da opekline čim bolj hladite, preveriti pa je potrebno tudi, ali opečenec diha in čim prej poiskati medicinsko pomoč.
- Opečenec naj leži. Čez opečeni del telesa pa polivajte hladno tekočino vsaj deset minut oziroma dokler ne pride medicinska pomoč.
- Nežno odstranite oblačila in nakit z opečenega predela telesa, če ta NISO PRILEPLJENA NANJ. Po potrebi jih odrežite.
- Pokrijte opečeni del telesa s čisto, nekosmičasto tkanino. Če pri sebi nimate klasične obveze, lahko improvizirate s čisto tkanino ali folijo za živila.
- Pokličite reševalce (112), opečenca pa med čakanjem mirite in tolažite.
MEHURJI:
Po poškodbah s toploto ali zaradi trenja se na koži pojavijo mehurji, napolnjeni s tekočino, imenovano serum, ki izvira iz vrhnjih plasti kože. Če se mehurja ne dotikamo, bo tkivo absorbiralo serum, oblikovalo novo plast kože, stara pa bo odpadla. Če mehur predrete, ustavite naraven proces zdravljenja, lahko pa celo povzročite okužbo. Če mehur poči sam, ga sterilno obvezujte, dokler se koža ne pozdravi.
KOMENTARJI (15)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV