Odvetnik njenega partnerja Marquisa Lewisa je pojasnil, da je do pretepa res prišlo, a da sta bila v napadu agresivna oba. Vir blizu zvezdnice, ki je bila povabljena tudi na poroko Kim Kardashian, pa vztraja: ''Vsi, ki poznajo Brittny lahko potrdijo, da je milega srca, sočutna in ljubeča. Škoditi ne bi mogla niti muhi. Nasilje v družini je resen zločin in tragedija je, ko dvakrat večji moški brutalno pretepe nemočno žensko. Edina hujša stvar kot to, da moški položi roko na žensko je, da se sklepa, da je sama kriva za to ali, da si je nasilje zaslužila.''
Poleg tega pa še dodal: ''Brittny je še vedno povsem prestrašena in vsa iz sebe. Ima dolgo pot do okrevanja, saj je utrpela resne poškodbe. Prijatelji so ji ob tej tragediji stali ob strani in jo skušali spraviti iz postelje nazaj v življenje ter jo včeraj zvečer povabili na večerjo.''
Sicer pa nasilje nad ženskami še vedno na žalost ni redek pojav. Z njim se najpogosteje soočijo ženske od 16 do 24 let in za številne žrtve je prava nočna mora, saj so prestrašene, nasilja se sramujejo in imajo občutek, da so ujete v situacijo. V povprečju žrtve nasilja svojega nasilnega partnerja skušajo zapustiti sedemkrat, preden jim to v resnici uspe.
Če ste žrtev nasilja v ali zunaj družine, čim prej poiščite pomoč!
Če ste žrtev nasilja, je pomembno, da nasilje prijavite policiji (113 ali na anonimno telefonsko številko 080 12 00), vedno pa se lahko obrnete tudi na katero od nevladnih organizacij, ki nudijo pomoč žrtvam nasilja, tam pa vam bodo tudi svetovali in pomagali poiskati obliko pomoči, ki bi bila za vas najprimernejša. Pokličete lahko brezplačni SOS telefon 080 11 55, ki deluje vsak delavnik od 12. do 22. ure, ob sobotah, nedeljah in praznikih pa od 18. do 22. ure ali Krizni center za ženske in otroke, žrtve nasilja, na telefonsko številko 031 233 211, ki deluje vsak dan, 24 ur na dan. Pri iskanju pomoči lahko izbirate med telefonskim in osebnim svetovanjem, lahko se vključite v skupine za samopomoč, društva za nenasilno komunikacijo, obiščete krizne centre ali varne hiše (031 736 726). Prav tako so lahko vedo obrnete na kateri koli center za socialno delo, kjer vam bodo z veseljem posredovali informacije in vas seznanili z vašimi pravicami.
Če vam partner grozi, pokličite policijo za posredovanje, ki se mora odzvati na vaš klic, tudi če niste doživeli fizičnega napada. Pri sebi pa imejte vedno telefon s pripravljeno številko policije za hitro klicanje. Če ste fizično ogroženi, se lahko za krajši čas zatečete v katerega od kriznih centrov, ki delujejo vse dni v tednu, 24 ur na dan, za daljše obdobje pa so vam na voljo varne hiše, ki so na tajnih lokacijah in so varovane.
Če ste žrtev nasilja v ali zunaj družine, čim prej poiščite pomoč! Ne dovolite, da nasilje postane normalni del vašega vsakodnevnega življenja, da postane povsem sprejemljivo in opravičljivo.
KOMENTARJI (38)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV