Urše tudi pred posegom ni bilo strah, saj laserske operacije oči veljajo za ene bolj varnih operacij. Sploh v rokah izkušenega kirurga. Kljub vsemu je metoda Lasek nekoliko bolj neprijetna za bolnika kot metoda Lasik ali najsodobnejša metoda Femto Lasik. Pri laserski operaciji z metodo Lasek, ki so jo izvedli pri Urši, ne naredijo poklopca, tako kot je navada pri metodi Lasik, a preprosto le odstranijo zgornji del epitelja in preoblikujejo roženico. Po odstranitvi dioptrije na oko položijo kontaktno lečo in epitelj se v nekaj dneh zaceli.
''Kontaktno lečo položimo, da se površina čim prej zaceli in zato, da lahko potem bolnik doma še kaj dela in ne samo leži. Čeprav sta pri tej metodi prva dneva za bolnika kar težka,'' je povedala oftalmologinja mag. Kristina Mikek, dr. med. Kar pa je drugače kot pri metodi Lasik, kjer le dvignejo poklopec in ga po odstranitvi položijo nazaj na svoje mesto, zato je okrevanje veliko hitrejše in manj naporno. A vsi niso primerni kandidati za to metodo.
Operacija na obeh očesih je trajalo le približno 20 minut, Urša pa je ob koncu posega takoj že videla veliko boljše na obe očesi. Ko je ob koncu operacije pogledala na uro, ki je bila nekaj metrov stran, je že natančno videla, koliko je ura. Zdravnica ji je dala še protibolečinske tablete in svojo telefonsko številko, če bi imela kakršno koli vprašanje ali težave.
Mlada skakalka je odšla domov na počitek, zdravnica pa je povedala, da bo njen vid že v nekaj tednih stoodstoten. Čez dva dni pa se bosta srečali na vnovičnem pregledu, na katerem bodo Urši odstranili leči in preverili, kako uspešna je bila operacija. Že v nekaj dneh bo tako Urša lahko skoke trenirala brez kontaktnih leč in težave s slabim vidom bodo le še preteklost.
Sponzorirana vsebina