25-letna Ranika Hall po porodu ni bila več zadovoljna s svojo postavo in si je zaželela priljubljeni estetski poseg brazilske zadnjice. Gre za poseg, pri katerem pacientu iz drugih predelov, kot so boki ali trebuh, odvzamejo maščobo in jo vbrizgajo v predel zadnjice, da bi bila ta videti bolj okrogla in polna. Za poseg se je odločila v kliniki Eres Plastic Surgery v Južni Floridi, v kateri je že lansko leto umrla 29-letna Heather Meadows, prav tako zaradi operacije povečanja zadnjice. Kmalu po operaciji je tudi Ranika Hall nenadno izgubila zavest in nehala dihati. Mlado mati enoletne deklice so takoj odpeljali v bolnišnico, kjer je eno uro kasneje umrla. V domači kraj se ni več vrnila, poroča NBC 6.
''Skušala sem jo pregovoriti, naj ne gre na operacijo,'' pripoveduje njena mati Nicole Hall, ki sedaj skrbi za njeno hčerko. ''Še zdaj ne morem verjeti, da se je to res zgodilo. Kot da ne bi bilo res. Težko se mi je sprijazniti s tem,'' je kmalu po njeni smrti dejala mati in dodala: ''To bi moral biti rutinski poseg, tega nismo pričakovali.''
V izjavi za javnost so se v kliniki Eres Plastic Surgery družini opravičili in izrazili sožalje, a Ameriški združenje plastičnih kirurgov je ustanovilo posebno skupino za preiskavo teh operacij, ki je pred kratkim izdala opozorilo, da so operacije povečanja zadnjice, ki postajajo vse bolj priljubljene v ZDA, v resnici ene najbolj smrtonosnih operacij. ''Tveganje za smrt bi morala biti izpostavljena že med samim posvetom s pacientom, ko se odloča za brazilsko zadnjico,'' so zapisali. Po podatkih ameriške Fundacije za estetsko kirurgijo imajo pacienti, ki se odločijo za brazilsko zadnjico, kar 20-krat večjo možnost, da umrejo kot, če se odločijo za kateri koli drug estetski poseg.
Več o operaciji povečanja zadnjice
Operacije povečanja zadnjice veljajo za enega najhitreje rastočih estetskih posegov v ZDA in drugod po svetu, predvsem zaradi vse večje priljubljenosti zvezdnic z velikimi oblinami. Pri posegu odvzamejo maščobo iz bokov, trebuha, ljubezenskih ročk ali drugega področja in jo injicirajo v zadnjico. Pri tem lahko pride do zapletov, saj lahko kirurg maščobo vbrizga pregloboko in s tem maščoba pride v krvni obtok in nato v pljuča ter lahko povzroči, da pacient preneha dihati. Prav zato je bila v ZDA ustanovljena delovna skupina imenovana MultiSociety Gluteal Fat Grafting Task Force, ki jo je ustanovilo Ameriško združenje plastičnih kirurgov, ki je preučila, kako nevarna je ta operacija v resnici. Odkrili so, da gre za enega najbolj nevarnih posegov med vsemi estetskimi posegi in so podali smernice, kako naj kirurgi ukrepajo, da do najhujšega ne bi prišlo ter da naj paciente na nevarnost opozorijo že med posvetom o postopku.
Sicer pa je ime brazilska zadnjica poseg prejel, ko je leta 1996 kirurg dr. Leonard Grossman posnel operacijo, pri kateri prenesel maščobo iz drugih delov telesa v zadnjico, na primeru pacientke iz Brazilije. Poseg običajno traja od ene do dveh ur, okrevanje pa do tri tedne po posegu.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV