Pet prebivalk Savdske Arabije se je odločilo za spremembo spola, saj so imele dovolj diskriminacije nad ženskami. Odšle so v tujino, kjer so v letu dni prestale številne boleče operacije in postale moški. V Savdski Arabiji namreč življenje poteka po strogih muslimanskih zakonih, po katerih je ženskam prepovedano voziti in se zadrževati na javnih mestih, če jih ne spremlja moški. Ko so se vrnile kot moški, so verski dostojanstveniki in družba, ki se jim je zdelo to nekaj nezaslišanega, dejali, da bodo sprožili pobudo za zakon o prepovedi operacij za spremembo spola, saj je na tem področju v državi za zdaj še pravna praznina. Notranji minister pa je obljubil, da bodo primer preučili tudi psihologi, da pa ženske za svoje dejanje ne bodo aretirane.
S spremembo spola se je izognil zaporu!
Eden najbolj bizarnih razlogov je zagotovo ta. Ko se je nekdanjemu bolgarskemu kriminalcu s spremembo spola uspelo izogniti prestajanju zaporne kazni. Po njej se je namreč uradno preimenoval in se poročil z moškim ter tako po bolgarskem pravosodju postal primer brez precedensa.
Sprememba spola zaradi boljših pogojev za kariero
Ameriški nevrobiolog Ben Barres odločno pravi, da imajo moški boljše pogoje za kariero. To je namreč preizkusil na lastni koži. Še pred desetletjem je bil Ben uspešna znanstvenica in predavateljica na univerzi, poznana kot Barbara, ki je kot ženska utrpela kar nekaj krivic. Ena izmed njih je bila tudi, ko ni dobila prestižne podiplomske raziskovalne štipendije, čeprav je pozneje dekan Harvarda priznal, da je bil njen predlog raziskave veliko boljši kot raziskava njenega moškega tekmeca. Po spremembi spola pa je celo slišala komentarje, da je imel Ben Barres veliko boljši seminar kot njegova sestra Barbara.
Sprememba spola zaradi boljših športnih rezultatov
Testiranje spola je MOK uvedel leta 1966, ker so prej že nekaj let odkrito sumili, da so med dekleti nastopali preoblečeni moški. Uvedba ugotavljanja spola je povzročila, da je kar nekaj športnic nenadoma prekinilo kariero, predvsem atletinje metalke iz Vzhodne Evrope. Moški imajo namreč večjo količino testosterona, boljše razmerje med mišično maso in telesnimi maščobami ter večjo kapaciteto srca in pljuč. Vendar pa so kasneje ukinili testiranja in ob pomoči posebne komisije strokovnjakov določili natančna merila, kdaj po spremembi spola bi športniki transseksualci lahko nastopili med novimi športnimi 'vrstniki' in 'vrstnicami'. Zdravniki pa še poudarjajo, da pri transformaciji iz moškega spola v ženskega zaradi hormonske terapije upade raven testosterona, prav tako mišična masa.
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV