Zaradi vročine je pomembno, da otroku ponudimo dovolj tekočine, najbolje vode. V času, ko je sonce najbolj nevarno, to je med 10. In 16. uro, pa je bolje, da ga zadržimo v senci. ''Otrok do šestega meseca sploh ne izpostavljamo sončnim žarkom. Dojenčkove kože nekje do šestega meseca ne zaščitimo z zaščitno kremo. Ko pa ga pozneje začnemo mazati, je pomembno, da kremo nanašamo večkrat, zadosti, v velikem obsegu, po celotni koži. Predvsem je pa bistveno tudi, da kožo zaščitimo z obleko, ki naj bo tanjša in svetlejše barve,'' svetuje dr. Ivankovič Kacjan.
Če kljub vsemu pride do blažjih opeklin, je za blaženje posledic pordele kože, pri kateri otrok čuti bolečino, najbolj pomembno hlajenje kože. Kar lahko storimo s kopeljo v mlačni vodi ali s hladnimi obkladki. ''Če se slabo počuti, je utrujen, ima glavobol, če bruha, ga je vsekakor treba pregledati pri zdravniku. Tudi v primeru, da se na koži pojavijo globlje opekline, po večjih površinah ali da nastanejo mehurji na koži, je potreben pregled pri zdravniku,'' še pojasni sogovornica.
Dosedanje raziskave so pokazale, da naj bi kar 80 odstotkov življenjskega izpostavljanja soncu dosegli že do 18. leta. Posledice neustrezne zaščite pa se pogosto pokažejo šele čez leta.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV