Afte v ustih

Aleksandra Plut dr. med

Lep pozdrav.Star sem 10 let.In imam angino dobil sem Ospen 1000 zdaj pa so se mi v ustih naredile afte.Imam jih veliko in zelo bolijo.Kaj je najbolje narediti?hvala za odgovor po možnosti čim prej.

Vprašanje
Lep pozdrav.Star sem 10 let.In imam angino dobil sem Ospen 1000 zdaj pa so se mi v ustih naredile afte.Imam jih veliko in zelo bolijo.Kaj je najbolje narediti?hvala za odgovor po možnosti čim prej.
Odgovor
Afte, ki so se ti pojavile v ustih ne sodijo k gnojni angini.Verjetno imaš vzporedno še infekt s herpes virusom, ki ima za posledico boleče afte v ustih in otečene dlesni.Usta je potrebno izpirat z žajbljevim čajem.Afte lahko namažeš c Calgelom, ki se dobi v lekarni brez recepta.
Aleksandra Plut, dr. med
Preberi še
Aleksandra Plut, dr. med