Akne

Prof. dr Miloš D. Pavlović dr. med.

Lep pozdrav.jaz imam zelo velike probleme z kožo na obrazu in sicer imam zelo dosti mozoljev. bila sem pri dermatologu,kjer sem dobila eno kremco ki so mi jo zmešali v lekarni in en piling za obraz.mo...

Vprašanje
Lep pozdrav.jaz imam zelo velike probleme z kožo na obrazu in sicer imam zelo dosti mozoljev. bila sem pri dermatologu,kjer sem dobila eno kremco ki so mi jo zmešali v lekarni in en piling za obraz.morala sem tudi "nabavit" kontracepcijo in sicer diane 35. dva meseca jih morem jest,potem pa naj bi dobila še ene močne antibiotike,žal,ne vem kako se jim reče. prosim,če mi lahko malo opišete upam da veste za katere antibiotike gre,kakšni so stranski učinki,saj že kontracepcijo slabo prenašam....in ali so res tako učinkoviti,kot se govori,da potem mozolji izuhtijo..za odgovor se vam iskreno zahvaljujem in vas prisrčno pozdravljam. lejla
Odgovor
Pozdravljeni! Predpostavljam, da ne gre za antibiotike, ampak za izotretinoin (Roaccutane), en derivat vitamina A. To je do sedaj najučinkovitejše zdravilo za težje oblike aken. Kljub stranskim učinkom, z rednimi kontrolami jih lahko pravočasno odkrijemo in ukrepamo. Poleg tega, večina stranskih učinkov je obvladljiva in niso trajni. Najbolj pomembno je, da tekom zdravljena ne zanosite ker je zdravilo zelo strupeno za plod. Po nehanju jemanja tega zdravila (po 6-8 mesecih, povprečno), lahko, da se učinek obdrži še najmanj eno leto - do takrat lahko akne naravno izginejo. Če ste kandidatka za to zdravilo, bo ocenil vaš dermatolog. Sledite njegovim nasvetom. Z lepimi pozdravi!
Prof. dr Miloš D. Pavlović, dr. med.
Preberi še
Prof. dr Miloš D. Pavlović, dr. med.