Akutni pankreatitis in prehrana

Jože Lavrinec

Lepo pozdravljeni g.doktor.Sem Sebastjan in imam bolezen AKUTNI PANKREATITIS-trebušna slinavka.Zelo lepo bi vas prosil ,te vrstne bolezni,da mi sestavite jedilnik.

Vprašanje
Lepo pozdravljeni g.doktor.Sem Sebastjan in imam bolezen AKUTNI PANKREATITIS-trebušna slinavka.Zelo lepo bi vas prosil ,te vrstne bolezni,da mi sestavite jedilnik.
Odgovor
Prav lep pozdrav! Dokler boste v akutni fazi obolenja, vam brez podrobnejših podatkov ne upam sestavljati jedilnika - praviloma spadate v bolnišnično oskrbo, kjer poskrbijo za primerno hrano. Če pa so vas že odpustili v domačo nego, kljub akutni fazi obolenja, pa so vam morali dati s seboj tudi ustrezna navodila za vašo prehrano. V tem primeru nimate dosti izbire: upoštevajte njihove nasvete! Izbira živil je skromna, žal! Seveda pa se vse spremeni, ko akutna faza obolenja preide v kronično! Pravilna prehrana bo še vedno pomemben sestavni del zdravljenja, vendar bo prehrana veliko bolj pestra - žal pa še vedno dietna! Srečno!
Jože Lavrinec
Preberi še
Jože Lavrinec