Akutni pankreatitis in prehrana

Jože Lavrinec

Pred 16 meseci me je doletela bolezen, odpovedi trebušne slinavke oz. hut akutni pankreatitis. Bil sm 3 mesece v komi in potem še 4 mesece na oddelku.Sprašujem pa vas kako naj se prehnjanjujem da do t...

Vprašanje
Pred 16 meseci me je doletela bolezen, odpovedi trebušne slinavke oz. hut akutni pankreatitis. Bil sm 3 mesece v komi in potem še 4 mesece na oddelku.Sprašujem pa vas kako naj se prehnjanjujem da do tega ne bi več prišlo. Hvala, Vam za odgovor.Pozdravljeni
Odgovor
Spoštovani posredujte mi svoj elektronski naslov in prejeli boste navodila z vzorčnimi jedilniki. poleg tega je na tem forumu že kar nekaj odgovorov v katerih bi lahko našli opis. Obstoja pa še ena možnost: v knjižnici poiščite knjigo Prehrana pri obolenjih prebavil, iz leta 1998/9. Na kratko pa vam bom opisal tudi tu: izogibajte se alkohola ( žgane pijače, pivo in vino), hrana naj bo čim manj mastna, naj ne bo preveč začinjena z ostrimi začimbami ( poper, ostra paprika...), izogibajte se tudi hrane z veliko grobih prehranskih vlaknin ( nezrelo sadje, groba vlaknasta zelenjava, grobozrnat kruh). Toliko na kratko. Poskrbite tudi za zdrav življenjski slog z dovolj telesne dejavnosti a tudi s počitkom. Srečno
Jože Lavrinec
Preberi še
Jože Lavrinec