Alergija na pršice

Živan Krevel dr. med. univ. dipl. biol.

Spoštovani, zanima me ali je s homeopatijo možno pozdraviti alergijo na pršico, kako terapija izgleda, koliko časa traja in koliko približno stane. Ali imate kakšne uspehe na tem področju?

Vprašanje
Spoštovani, zanima me ali je s homeopatijo možno pozdraviti alergijo na pršico, kako terapija izgleda, koliko časa traja in koliko približno stane. Ali imate kakšne uspehe na tem področju?
Odgovor
Spoštovani, alergije homeopatija uspešno zdravi. Tudi alergije na pršico - takšna je tudi moja osebna izkušnja v praksi. Terapija izgleda takole: ob prvem obisku zdravnik homeopat opravi podrobno anamnezo (anamneza je zdravstvena zgodovina bolnika, kamor prištevamo tudi zdravstvene podatke širše družine ter socialno stanje). To traja povprečno uro, lahko pa tudi dve ali več ur. Na podlagi dobre, temeljite anamneze zdravnik homeopat izbere ENO zdravilo, ki je po homeopatskem zakonu podobnosti najbolj podobno bolnikovemu celotnemu stanju. Homeopat namreč ne izbira zdravila za bolezni, temveč zdravilo za bolnika (proces se imenuje individualizacija). Prvi kontrolni obisk je po enem mesecu, pozneje pa redkeje. Zdravljenje traja povprečno 6 do 12 mesecev, lahko manj, lahko pa tudi več (tu so velike razlike med bolniki). Lep pozdrav, Živan Krevel
Živan Krevel, dr. med., univ. dipl. biol.
Preberi še
Živan Krevel, dr. med., univ. dipl. biol.