Alergija na sonce

Jadranka Korsika Mrak dr. med.

Od 40 leta naprej se mi že po krajši izpostavljenosti soncu pojavljajo izpuščaji po vsem telesu (izpostavljenih delih) v obliki drobnih vodnih mehurčkov. Srbenje je zelo močno in ko mehurček poči se p...

Vprašanje
Od 40 leta naprej se mi že po krajši izpostavljenosti soncu pojavljajo izpuščaji po vsem telesu (izpostavljenih delih) v obliki drobnih vodnih mehurčkov. Srbenje je zelo močno in ko mehurček poči se pojavi hrasta. Vsi tipični testi na dermatološki kliniki, pred več leti, niso bili pozitivni. Diagnoza je na koncu bila "fotosenzibilnost". Bil sem zastrupljen s svincem. Ali obstaja možnost zmanjšanja posledic tudi minimalnega izpostavljanja soncu? Razne kreme z visokimi faktorji ne pomagajo! Hvala za odgovor - Silvo
Odgovor
Spoštovani gospd Silvo! V kolikor imate na soncu še vedno težave vam svetujem, da se ponovno naročite na pregled pri dermatologu in se zmenite za ponovitev testov. Pri preobčutljivih na sončne žarke se odločimo za fototerapijo, ki jo izvajamo v zimskih mesecih, ko zunaj še ni tako močno sonce. Lep pozdrav
Jadranka Korsika Mrak, dr. med.
Preberi še
Jadranka Korsika Mrak, dr. med.