Alkoholizem

Mag. Dragica Marta Sternad

Mama je stara 59 let in je odvisna od alkohola že vsaj 15 let. Tega ne priznava in pravi, da vsi pijemo in da pije za svoj denar... Zanima me, kaksne so posledice alkohola na organizem in kako ji lahk...

Vprašanje
Mama je stara 59 let in je odvisna od alkohola že vsaj 15 let. Tega ne priznava in pravi, da vsi pijemo in da pije za svoj denar... Zanima me, kaksne so posledice alkohola na organizem in kako ji lahko pomagam. V "normalnih" dnevih popije med pol in enim litrom vina, ob krizah pa tudi 1 liter žganja v enem dnevu, od včeraj do danes npr. 13 steklenic piva. Pomagajte, pa hvala za odgovor.
Odgovor
Spoštovana! Moram vam povedati, da gre v vašem primeru dejansko za alkoholizem oz. za zelo močno zasvojenost, ki se je ne bo moč otresti brez zdravljenja in stroge abstinence. Menim, da je mati premlada, da bi se vdala in propadla. O posledicah alkoholizma sem že pisala, naj pa samo omenim, da pri takšnih količinah zaužitega alkohola lahko zelo hitro pričakujete hudo poslabšanje zdravstvenega stanja (odpoved vitalnih organov - ciroza jeter) in seveda vse kar poleg sodi. Tako vam predlagam, da se skupaj z ostalimi družinskimi člani nujno posvetujete in se odločite za pogovor z njo ter obvezno zdravljenje. Že res, da mati pije za svoj denar, vendar ne rabi pa obremenjevati s svojim norim početjem ostalih. Sama sem se pripravljena vključiti, oglasiti pa se boste morali na moj osebni e-mail:dragica.sternad@guest.arnes.si Lep pozdrav in ukrepajte čimprej, če jo želite obdržati pri življenju.
Mag. Dragica Marta Sternad
Preberi še
Mag. Dragica Marta Sternad