Anksioznost

Metka Faganelj But dr. med.

Lep pozdrav! Stara sem 23 let. Že 8.leto imam probleme z anksioznostjo. Poiskusila sem že avtogeni trening, jemala 2 vrsti tablet, prebrala vrsto knjig o samopomoči.... Nikjer pa nisem zasledila skupi...

Vprašanje
Lep pozdrav! Stara sem 23 let. Že 8.leto imam probleme z anksioznostjo. Poiskusila sem že avtogeni trening, jemala 2 vrsti tablet, prebrala vrsto knjig o samopomoči.... Nikjer pa nisem zasledila skupin za anksiozne ljudi. Namreč prišla sem do spoznanja, da anksioznost ni bolezen ali motnja. Je samo ena ovira v življenju, za katero menim, da bi jo bilo lažje odstraniti z t.i. skupinami za samopomoč. Če skupine že obstajajo se opravičujem in vas lepo prosim, če mi lahko poveste kje potekajo. Najlepša hvala in lep dan, zmagovalka iz Lj
Odgovor
Anksioznost je širok pojem in ni motnja sama po sebi. Strah poznamo vsi ljudje, vendar se med seboj razlikujemo po določeni občutljivosti, po ˝pragu za strah˝. Tesnoba je običajna, kadar jo sproži pravi vzrok, kadar traja ravno dovolj časa in doseže določeno stopnjo. Na teh treh nivojih lahko nastanejo motnje. Anksiozne motnje zdravimo z zdravili in s psihoterapevtskimi metodami. Natančnejših podatkov o skupini za samopomoč nimam. Anksioznost je lahko simptom kakšne druge psihične motnje ?!
Metka Faganelj But, dr. med.
Preberi še
Metka Faganelj But, dr. med.