Aritmija

Mag. Peter Popovič dr. med.

Dalj časa imam občutek, kot da imam srce v grlu. Po EKG pregledu so mi ugotovili aritmijo in povečan pulz nad 100. Koliko je to nevarno in kaj predlagate. Hvala. Lep pozdrav.

Vprašanje
Dalj časa imam občutek, kot da imam srce v grlu. Po EKG pregledu so mi ugotovili aritmijo in povečan pulz nad 100. Koliko je to nevarno in kaj predlagate. Hvala. Lep pozdrav.
Odgovor
Aritmija je vsakršna motnja srčnega ritma, to je vsak srčni ritem, ki se razlikuje od sinusnega ritma s frekvenco od 60 do 99/min. Pri vas gre za tahikardijo, torej frekvenco večjo od 100 /min. Vzroki aritmij so lahko različni ( anatomski, hemodinamiični, presnovni, vegetativni in iatrogeni ), zato priporočam pregled pri specialisti kardiologu, ki bo natančno opredeliv vrsto vaše aritmije in eventuelno potrebo po zdravljenju. Lep pozdrav
Mag. Peter Popovič, dr. med.
Preberi še
Mag. Peter Popovič, dr. med.