Astma

Doc. dr. Marjeta Terčelj dr. med.

Moj sin ima od rojstva alergijsko astmo.star je 10 let.zadnji 2 leti ima zascito 2x 125 flixotide zjutraj in zvecer,od septembra letos 1vpih 50 zjutraj in zvecer.ventolina prakticno ne uporabjava vec....

Vprašanje
Moj sin ima od rojstva alergijsko astmo.star je 10 let.zadnji 2 leti ima zascito 2x 125 flixotide zjutraj in zvecer,od septembra letos 1vpih 50 zjutraj in zvecer.ventolina prakticno ne uporabjava vec...
Odgovor
Spoštovana g. vaš sin ima doze zdravil, ki nimajo skodljivih stranskih učinkov ob pravilni uporabi in negi po inhalacijah Flixotida. Pogosto s puberteto tudi izvenijo težave zaradi astme, alergijska konstitucija pa ostane. Zelo pomembno je, da se otrok veliko giba, telovadi in dobro vzdržuje fizično kondicijo. Večja pozornost pa je potrebna pri poklicnem usmerjanju otroka zaradi možnosti ponovnega nastanka težev zaradi astme. Lep pozdrav, Marjeta Terčelj.
Doc. dr. Marjeta Terčelj, dr. med.
Preberi še
Doc. dr. Marjeta Terčelj, dr. med.