Astma

Doc. dr. Marjeta Terčelj dr. med.

Najprej lep pozdrav! Imam problem, ki vem, da ga moram predstaviti najprej svojemu zdravniku, a sem se odločila, da o tem najprej povprašam vas. Stara sem 27 let, nekadilka, ukvarjam se s športom in s...

Vprašanje
Najprej lep pozdrav! Imam problem, ki vem, da ga moram predstaviti najprej svojemu zdravniku, a sem se odločila, da o tem najprej povprašam vas. Stara sem 27 let, nekadilka, ukvarjam se s športom in se dokaj zdravo prehranjujem. Imam pa močno alergijo na cvetni prah, v zadnjem času tudi na pršico, ....
Odgovor
Spoštovana Karmen, izgleda, da imate astmo in to najverjetneje alergijsko. Priporočam vam pregled pri pulmologu predvsem zaradi testiranja in bolj ustrezne terapije. Včasih pri teh bolnikih pomaga tudi imunoterapija. Oglasite se čim preje, ker je zdravljenje astme v začetku veliko bolj uspešno. Lep pozdrav, Marjeta Terčelj.
Doc. dr. Marjeta Terčelj, dr. med.
Preberi še
Doc. dr. Marjeta Terčelj, dr. med.