Atopični dermatitis

Tomaž Janežič dr. med.

Imam bolezen atopični dermatitis. Ker se zaradi srbenja praskam na mestih kjer imam to obolenje, so kot posledica vidne brazgotine in hiperpigmentacije. Zanima me kako bi lahko to odstranila in kako u...

Vprašanje
Imam bolezen atopični dermatitis. Ker se zaradi srbenja praskam na mestih kjer imam to obolenje, so kot posledica vidne brazgotine in hiperpigmentacije. Zanima me kako bi lahko to odstranila in kako učinkovito se da to odstraniti? Ali obstaja tudi kakšna učinkovita metoda za odstranitev tudi na hrbtu, glede na to da je tam koža tanjša? Ali obstaja kakšna spletna stran s podrobnejšim opisom?
Odgovor
Za stanje kot ste ga opisali najverjetneje kirurški poseg ne bi bil prava rešitev, ker gre najverjetneje samo za hiperpigmentacije v koži, ki bi se jih najverjetneje dalo tudi odpraviti s konservativnim pristopom.Obrnite se na specialista dermatologije.
Tomaž Janežič, dr. med.
Preberi še
Tomaž Janežič, dr. med.