Atopijski dermatitis

Jadranka Korsika Mrak dr. med.

Postavili so mi diagnozo - nevro dermitis. Ali mi lahko kaj več poveste o tej bolezni? Stara sem 31 let, svetle polti in svetlih las, sem alergik, asmatik in imam občasne probleme s kožo. Za odgovor...

Vprašanje
Postavili so mi diagnozo - nevro dermitis. Ali mi lahko kaj več poveste o tej bolezni? Stara sem 31 let, svetle polti in svetlih las, sem alergik, asmatik in imam občasne probleme s kožo. Za odgovor se vam zahvaljujem in vas pozdravljam! Pika
Odgovor
Spoštovani Nevrodermitis ali pravilneje atopijski dermatitis je alergijsko obolenje ,ki se kaže z rožnatimi, luščečimi in srbečimi spremembami na koži. Lahko ga spremlja astma, pogost nahod in vnetje očesne veznice. Čeprav so ta obolenja dedna, pa na poslabšanje bolezni vplivajo številni dejavniki kot so čustvene in telesne obremenitve telesa in druge bolezni. Pri atopijskem dermatitisu je zelo pomembna pravilna nega kože, saj imate atopiki že po konstituciji zelo suho kožo. Priporočam vam enkrat tedensko uporabo oljnih kopeli, ki jih dobite v lekarnah.
Jadranka Korsika Mrak, dr. med.
Preberi še
Jadranka Korsika Mrak, dr. med.