Atrijska fibrilacija

Prof. dr. Marko Noč dr. med.

Moja mama je stara 60 let in ima občasno atrijsko fibrilacijo. Zdravnik ji je dejal naj občasno, ob napadih, vzame tablete Isoptin ali Lekoptin. Ob poslašanju stanja pa bo morala tablete jemati redno....

Vprašanje
Moja mama je stara 60 let in ima občasno atrijsko fibrilacijo. Zdravnik ji je dejal naj občasno, ob napadih, vzame tablete Isoptin ali Lekoptin. Ob poslašanju stanja pa bo morala tablete jemati redno. Glede na to, da se sedaj napadi pojavljajo pogosteje- približno 3x tedensko jo zanima ali je že čas, da začne tablete jemati redno? Kdaj in koliko? Mama ima tudi visok krvni pritisk in povišan holesterol. Pritisk zjutraj znaša okrog 160/100 (jemlje zdravilo Gopten), proti holesterolu pa jemlje tablete Sinvacor (10 mg zvečer) Vnaprej najlepša hvala za odgovor!
Odgovor
Spoštovani, z ozirom na pogoste napade vaša mama potrebuje obdelavo in prehodno zdravljenje v bolnišnici. Potrebno je namreč ugotoviti zakaj se pojavljajo napadi (poleg EKG še ultrazvok srca za začetek), urediti krvni tlak (z povečanjem doze zdravila oziroma z uvedbo novih zdravil) in se na osnovi dobljenih podatkov odločiti kaj z atrijsko fibrilacijo. Sam Isoptin/Lekoptin zadeve ne bo rešil. Lep pozdrav, marko noč
Prof. dr. Marko Noč, dr. med.
Preberi še
Prof. dr. Marko Noč, dr. med.