Bakterije v urinu

Dejan Bratuš dr. med.

Spoštovani! Ker imam pregled v urološki ambulanti šele čez tri tedne vas prosim za pojasnilo v zvezi s prejetimi izvidi. Zaradi več časa trajajoče bolečine v trebuhu - pod levimi rebri, ki je segala...

Vprašanje
Spoštovani! Ker imam pregled v urološki ambulanti šele čez tri tedne vas prosim za pojasnilo v zvezi s prejetimi izvidi. Zaradi več časa trajajoče bolečine v trebuhu - pod levimi rebri, ki je segala vse okoli pasu do hrbta sem v maju 2002 opravila rentgen notranjih organov. Na rentgenu je bilo ugotovljeno "Abdomen je UZ bp. Leva ledvica, odtočne motnje?" Leva ledvica je namreč merila 118 mm(desna 113), parenhimska plast je bila izoehogena in primerne debeline, pielokalicealni sistem je bil nekoliko poudarjen, vendar vzroka radiolog ni videl. Ker težavam ni bilo konca sem pred mesecem obiskala internista. Naredila sem gastroskopijo in tudi ta je izvid je bil BP. Dr. internistka je menila, da je bolečina v trebuhu morda posledica motenj leve ledvice, zato sem opravila laboratorijske izvide. V urinu je porast stafilococcusa Aerous, ki je občutljiv na Trinetoprin sulfat, Norfloksacin, Ciprofloksacin in Amoksiklav. Ostalo je v mejah normale. Zadravnica meni, da je bolečina v trebuhu lahko posledica ledvične kolike. Prosim, da mi obrazložite, kaj je ledvična kolika? Ker imam v zadnjih dneh močnejše bolečine v spodnjem delu hrbta ali je lahko to posledica stafilococcusa? Kaj vpliva na porast stafilococcusa v urinu? Ali to lahko vpliva na to, da je povdarjen pielokal. sistem? Kakšne so možnosti zdravljenja - antibiotiki,... Za vaš odgovor se vnaprej lepo zahvaljujem
Odgovor
Če so vam že odkrili bakterije v urinu, mi ni jasno, zakaj vam niso še predpisali zdravil ( antibiotika ). Vnetje ledvic seveda lahko boli, kolika pa pomeni krčevite bolečine zaradi ledvičnih kamnov, vendar pri vas ne gre za to. Vsdekakor je potrebno najprej antibiotično zdravljenje in nato kontrolne preiskave.
Dejan Bratuš, dr. med.
Preberi še
Dejan Bratuš, dr. med.