Beljenje zob

Dušan Brajović dr. dent.med.

Stara sem 24 let. Imam rumene zobe in me zanima beljenje zob. Ali to odsvetujete? Moja sestra si je beljenje zob uspesno pobelila v Nemciji. Zanima me kako je s tem pri nas. Bila sem ze pri svojem zob...

Vprašanje
Stara sem 24 let. Imam rumene zobe in me zanima beljenje zob. Ali to odsvetujete? Moja sestra si je beljenje zob uspesno pobelila v Nemciji. Zanima me kako je s tem pri nas. Bila sem ze pri svojem zobozdravniku in je rekel, da s tem nima izkusenj. Mi lahko poveste koliko stane poseg in ce ga je mogoce opraviti v blizini Ptuja ali Maribora. Vnaprej se vam lepo zahvaljujem in zelim lep dan.
Odgovor
Tudi v Sloveniji zobozdravniki opravljajo beljenje zob. Ne vem kdo to počne v okolici Ptuja ali Maribora. To se boste morali pozanimati sami v svoji okolici, kjer boste prav tako zvedeli ceno. Morate pa biti seznanjena tudi s posledicami tega posega. Beljenje se opravlja s posebnim gelom ki vsebuje peroksid. Ta mora prodret skozi sklenino do dentina, ki dale zobu naravno barvo in ga razbarva. Pri tem lahko pride do poškodb sklenine, zato če se že odločite za priporočam uporabo gelov z manjšo koncentracijo in postopno beljenje,ker v nasprotnem lahko poškodujemo zobe. Po nekaj letih zobje pridobijo nazaj svojo barvo, zato je treba postopek ponavljat. Lep dan tudi vam!
Dušan Brajović, dr. dent.med.
Preberi še
Dušan Brajović, dr. dent.med.