Benigni tumor dojke

Edita Arh dr. med.

Pozdravljeni. V levi dojki imam strdek v velikosti graha ze 2 leti. Hodila sem okrog zdravnikiv in sem sla tudi h ginekologu. Nekateri so bili zaskrbljeni, ginekolog pa me je kar na hitro odpravil. ...

Vprašanje
Pozdravljeni. V levi dojki imam strdek v velikosti graha ze 2 leti. Hodila sem okrog zdravnikiv in sem sla tudi h ginekologu. Nekateri so bili zaskrbljeni, ginekolog pa me je kar na hitro odpravil. Zanima me, kaksni so znaki, ce bi bil strdek rakav. Ali se strdek da odstraniti tudi ce ni rakav? Kdaj grem lahko na lasarski pregled (starost)? Hvala za odgovor zaskrbljena
Odgovor
Spoštovani! Rakave zatrdline se različno hitro večajo, pojavijo se lahko še drugi znaki npr. izcedek iz bradavice, bezgavke pod pazduho.. Verjetno ste že opravili UZ dojk in odvisno od vaše starosti mamografijo. Vaš zdravnik je na tej osnovi lahko zaključil, da je potrebno le redno opazovanje. Če ste hudo zaskrbljeni, se lahko dogovorita za odstranitev, čeprav ne gre za raka.
Edita Arh, dr. med.
Preberi še
Edita Arh, dr. med.