Benigni tumor dojke

Prof. dr. Miha Debevec dr. med.

Pozdravljeni, sestra je izvedela, da ima tumor v desni dojki. Stara je le 19 let in zato me zanima, ali je mozno, da ima raka. Zanima me se, kaksne so moznosti za ozdravitev in na kaksen nacin ga pon...

Vprašanje
Pozdravljeni, sestra je izvedela, da ima tumor v desni dojki. Stara je le 19 let in zato me zanima, ali je mozno, da ima raka. Zanima me se, kaksne so moznosti za ozdravitev in na kaksen nacin ga ponavadi odstranite. Za odgovor se vam vnaprej zahvaljujem. Lp
Odgovor
Spoštovana! Pri 19 letih je zelo majhna verjetnost, da je tumor na dojki rak. Verjetneje je benigni tumor, cista ali samo povečane žleze. Zdravljenje se odvisno od vrste tumorja. LP prof. dr. Miha Debevec, dr. med.
Prof. dr. Miha Debevec, dr. med.
Preberi še
Prof. dr. Miha Debevec, dr. med.