Boleča menstruacija

Mag. Uršula Reš Muravec dr. med.

Lep pozdrav! Zanima me, zakaj imam ob mesečnem perilu zelo velike bolečine tudi krče v spodnjem delu trebuha. To traja kakšni dve uri potem pa še bruham. Zato včasih vzamem lekadol in je malce boljš...

Vprašanje
Lep pozdrav! Zanima me, zakaj imam ob mesečnem perilu zelo velike bolečine tudi krče v spodnjem delu trebuha. To traja kakšni dve uri potem pa še bruham. Zato včasih vzamem lekadol in je malce boljše. To je verjetno čisto normalno. Že vnaprej hvala za vaš odgovor.
Odgovor
Pozdravljena! Pogosto je nekaj začetnih menstruacij pri mladostnicah bolečih. Vzrok je najpogosteje nezrelost maternice, ki se nekontrolirano krči. Pri ginekološkem pregledu je potrebno izključiti kakršenkoli drug vzrok bolečin. Če pri ginekološkem pregledu ne ugotovimo drugih vzrokov za bolečino, zdravimo simptomatsko: torej predpišemo ženski zdravila proti bolečini. Če vam Lekadol ne pomaga, lahko vzamete kaj močnejšega, npr.Ketonal tbl; če pa je bolečina zelo huda, lahko dobite injekcijo. Priporočjivo je tudi jemanje kontracepcijskih tablet, ki zmanjšajo bolečine ob menstruaciji. Večina takih bolečih menstruacij, ki jim pri ginekološkem pregledu ne najdemo vzroka, preneha brez zdravljenja, skoraj vse (80-90%) pa po prvem porodu. LP!
Mag. Uršula Reš Muravec, dr. med.
Preberi še
Mag. Uršula Reš Muravec, dr. med.