Boleče dojke

Edita Arh dr. med.

Lepo pozdravljeni! Prosim da mi odgovorite na nasljednje vprašanje. Imam hude bolecine na dojki okoli bradavice. Nikakrsne spremembe niso vidne niti otipljive, boli na momente kot da me igla zabada. ...

Vprašanje
Lepo pozdravljeni! Prosim da mi odgovorite na nasljednje vprašanje. Imam hude bolecine na dojki okoli bradavice. Nikakrsne spremembe niso vidne niti otipljive, boli na momente kot da me igla zabada. Me zanima, če vam je ta bolečina znana in če je kaj resnega, in tudi kako in kje lahko naredim mamografijo? Vnaprej hvala. Lidija
Odgovor
Spoštovani! Zbadajoča bolečina brez vidnih ali tipnih sprememb na dojki je lahko le bolečina, ki izvira iz sklepov in mišic hrbtenice in prsnega koša. Mamografija je RTG preiskava, ki pokaže prisotnost eventuelnih tumorjev - nevarnih in nenevarnih. Pri ženskah po 50.letu jo delamo z rednimi presledki 2-3 let poleg pregleda dojk. Pred to starostjo pa, če je pri pregledu tipati kake nepravilnosti ter pri družinski obremenitvi z rakom na dojki. Redno si pregledujte dojke po končanem perilu in po potrebi obiščite zdravnika. Lep pozdrav.
Edita Arh, dr. med.
Preberi še
Edita Arh, dr. med.