Boleči spolni odnosi

Edita Arh dr. med.

Najprej lep pozdrav! Pišem vam, ker imam problem glede spolnosti. Z mojim partnerjem sva že skoraj prišla do sponih odnosov. Nisva pa prišla do njih, ker me je zelo bolelo, ko mi je nameraval vstav...

Vprašanje
Najprej lep pozdrav! Pišem vam, ker imam problem glede spolnosti. Z mojim partnerjem sva že skoraj prišla do sponih odnosov. Nisva pa prišla do njih, ker me je zelo bolelo, ko mi je nameraval vstaviti penis v nožnico. Je normalno, da tako boli? Sem kaj naredila narobe? Ko bova mimo tega, me bo zmeraj tako bolelo? Že naprej se vam zahvaljujem za odgovor. Valerija
Odgovor
Spoštovani! Bolečina neke vrste zaradi raztezanja in natrganja deviške kožice, ki delno zapira vhod v nožnico je normalna. Pomembno je, da skušate doseči za spolni odnos čimbolj optimalne pogoje, brez zunanjih motenj, da ste sproščeni in se dovolj vzburite. Potem prodiranje penisa ne bo tako boleče. Bolečina je povezana s prvim prodiranjem in takoj nato mine. Morda boste opazili po tem tudi manjšo krvavitev. Le redko je deviška kožica tako neelastična, da je za njeno odstranitev potreben manjši kirurški poseg. Lep pozdrav.
Edita Arh, dr. med.
Preberi še
Edita Arh, dr. med.