Bolečina v kolenu

Blaž Iskra dr. med.

Pozdravljeni, stara sem 40 let in se rekreativno ukvarjam s športom( hoja v hribe, aerobika, zmeren tek). Zadnje leto pa se mi pri športnih aktivnostih ( zlasti pri teku ali vadbi na stepu)vedno po...

Vprašanje
Pozdravljeni, stara sem 40 let in se rekreativno ukvarjam s športom( hoja v hribe, aerobika, zmeren tek). Zadnje leto pa se mi pri športnih aktivnostih ( zlasti pri teku ali vadbi na stepu)vedno pogosteje pojavlja oteklina na levem kolenu. Koleno blago oteče, je boleče predvsem pri hoji po stopnicah. Ob pregibu kolena se sliši kot nekakšno drobljenje. Zelo težko do konca počepnem. Po dveh do treh tednih težava mine, vendar se ob športnih aktivnostih kmalu spet pojavi. Bila sem nekajkrat na pregledu pri splošnem zdravniku, pa mi je svetoval samo počivanje dokler težava ne mine. Na pregledu pri ortopedu še nisem bila. Prosim za nasvet kako bi te bolečine v kolenu odpravila. LP Jerneja
Odgovor
Pozdravljeni ! Bolečina v tem predelu je najverjetneje posledica nekoliko slabše kvalitete hrustanca na pogačici oziroma v predelu sklepa med pogačico in stegnenico ali pa bolečina izvira iz predela narastišča tetive na pogačico. Najbolje, da greste na pregled k ortopedu / travmatologu, ki se ukvarja s poškodbami kolena, da natančno oceni, kaj je vzrok, ker je potem od tega odvisna tudi fizioterapija in stopnja aktivnosti. Lep pozdrav, Blaž Iskra
Blaž Iskra, dr. med.
Preberi še
Blaž Iskra, dr. med.