Bolečina v prsnem košu

Prof. dr. Marko Noč dr. med.

Spoštovani! Mojega partnerja je včeraj zjutraj zajela huda bolečina v levem zgornjem predelu telesa, zlasti okrog srca in pa cele leve roke. Hkrati je imel težave z dihanjem, tako da je prav hlastal ...

Vprašanje
Spoštovani! Mojega partnerja je včeraj zjutraj zajela huda bolečina v levem zgornjem predelu telesa, zlasti okrog srca in pa cele leve roke. Hkrati je imel težave z dihanjem, tako da je prav hlastal za zrakom. Zdravnik ga je napotil v bolnišnico, kjer pa so bili vsi izvidi ( EKG, rentgen, lab. ) bp. in zdravnik je ocenil, da gre za kostnomišično bolečino oz. eventuelno za posledice po virozi ( v začetku tega leta je namreč prebolel gripo ), poslal ga je domov in svetoval počitek. Je pa partner podoben "napad", ampak v precej blažji obliki že doživel lani jeseni in pa v mladosti, ko je bil še osnovnošolec, kar je zdravniku tudi omenil. Stanje mu je bilo ublaženo z injekcijo, vendar bolečine še vedno čuti, zlasti če malo bolj globoko zadiha , še bolj pa, če zakašlja ( naj omenim, da je bil še do nedavnega kadilec ). Mene precej skrbi in čeprav sem glede tega laik, se mi zdi stanje nenavadno zgolj za kostnomišično bolečino. Kaj menite vi? Ali so moje skrbi odveč? Kaj svetujete? Hvala za odgovor že vnaprej.
Odgovor
Spoštovani, kostnomišična bolečina je lahko tudi zelo huda. Tudi jaz bi svetoval počitek, če pa ne bo boljše ali če bi se težave celo stopnjevale, po ponoven pregled v bolnišnici. Takrat bi verjetno napravili še dodatne teste-npr. ultrazvok srca. Pozdrav, marko noč
Prof. dr. Marko Noč, dr. med.
Preberi še
Prof. dr. Marko Noč, dr. med.