Bolečine po sterilizaciji

Doc. dr. Igor But dr. med.

Novembra 2002 sem imela sterilizacijo in odstranitev ciste na desnem jajčniku. Od takrat me prvi dan menstruacije zelo boli,oz imam zelo močne krče v predelu desnega jajčnika. Bojim se, da mi ponovno ...

Vprašanje
Novembra 2002 sem imela sterilizacijo in odstranitev ciste na desnem jajčniku. Od takrat me prvi dan menstruacije zelo boli,oz imam zelo močne krče v predelu desnega jajčnika. Bojim se, da mi ponovno ne rastejo ciste. Kontrole pri ginekologu sem opravila, naslednjo imam januarja. Za odgovor hvala in vse lepo
Odgovor
Bolečine, ki se pojavljajo po sterilizaciji verjetno niso neposredno v povezavi s samim posegom. Bolečina ob perilu bi lahko bila posledica dejstva, da ste morda prenehali s hormonsko kontracepcijo, pri kateri so načeloma krvavitve blage in neboleče. V primeru, da pred starilizacijo niste imeli hormonske kontracepcije, potem bi bil podatek o tem za kakšno vrsto ciste je šlo pri operaciji, sedaj zelo pomemben. Lahko bi šlo tudi npr. za pridruženo endometriozo, ki je prav tako lahko povezana z nastankom bolečine ob perilu. Menim torej, da ni verjetno nič narobe, strah pred nastankom cist pa je verjetno odveč.
Doc. dr. Igor But, dr. med.
Preberi še
Doc. dr. Igor But, dr. med.