Bolečine v ledvenem predelu

Prim. mag. Tanja Gržetić - Romčević dr. med.

Pozdravljeni! Pred dnevi sem obiskal zdravnika zaradi pogostih bolečin v ledvenem predelu. Star sem 30 let. Opravili so mi CT preiskavo in napisali sledeče mnenje: Jetra so v predelu desenega lob...

Vprašanje
Pozdravljeni! Pred dnevi sem obiskal zdravnika zaradi pogostih bolečin v ledvenem predelu. Star sem 30 let. Opravili so mi CT preiskavo in napisali sledeče mnenje: Jetra so v predelu desenega lobusa povečana, še dokaj homogenega parenhima. Žolčnik je brez polnitvenih defektov. Vranica in trebušna slinavka v mejah normalnega. Obe ledvici sta primerne velikosti, primerno širokega parenhima, gladkih kontur. Bilateralno je v parenhimu ob votlinskem sistemu nekaj nežnih, hiperdenznih lezij. Potrebno je izključiti parenhimsko hemoragijo zato priporočam posvet z nefrologom. Zanima me vaše mnanje, glede na znane informacije. Drugače sem športnik, občasno do redko uživam preparate s kreatinom. Iz kakšnih razlogov lahko nastane takšno zdravsteno stanje? Pred dobrim in pol sem bil ceplejen z antibiotikom za SPB (goboreja, klamidija). Čakalna doba za pregled je kar dolga, zato bi želel dobiti vsaj osnovne informacije do pregleda v ambulanti. Iskreno prosim za ogovor! lp, Urban
Odgovor
Dragi Urban, iskreno mi je žal da vam ne morem pomagat s nasvetom, sem namreč specialistka za pljučne bolezni. Prosim pošljite vprašanje specialistu nefrologu Upam da boste hitro in uspešno rešili vaše zdravstvene težave. lep pozdrav
Prim. mag. Tanja Gržetić - Romčević, dr. med.
Preberi še
Prim. mag. Tanja Gržetić - Romčević, dr. med.