Bolečine v ledvicah

Dejan Bratuš dr. med.

LEPO POZDRAVLJENI! STARA SEM 19 LET. PRIBLIŽNO TRI LETA IMAM TEŽAVE Z LEDVICAMI! OBČASNO DOBIM HUDE BOLEČINE, TAKO DA OBLEŽIM V POSTELJI!ŽE ŠTIRI-KRAT SEM BILA NA PEDIATRIJI NA PREISKAVAH, A NIKOLI NI...

Vprašanje
LEPO POZDRAVLJENI! STARA SEM 19 LET. PRIBLIŽNO TRI LETA IMAM TEŽAVE Z LEDVICAMI! OBČASNO DOBIM HUDE BOLEČINE, TAKO DA OBLEŽIM V POSTELJI!ŽE ŠTIRI-KRAT SEM BILA NA PEDIATRIJI NA PREISKAVAH, A NIKOLI NISO UGOTOVILI RAZLOGA! IZVIDI SO VEDNO BP. PRED PRIBLIŽNO POL LETA SEM BILA NAZADNJE V BOLNICI, TAKRAT SEM IMELA HUDE BOLEČINE V LEDVICI IN NISEM MOGLA URINIRAT! VSTAVILI SO MI KATETER, VENDAR IZVIDI URINA SO BILI BP. ULTRAZVOK JE POKAZAL RAZŠIRITEV KANALA IZ LEDVICE (TAKO SO MI RAZLOŽILI ZDRAVNIKI)! AMPAK NISO UGOTOVILI ZAKAJ! PROSIM,ČE MI LAHKO SVETUJETE KAJ BI LAHKO BIL VZROK ZA BOLEČINE!ŽE V NAPREJ SE VAM ZAHVALJUJEM!
Odgovor
Lahko gre za občasna vnetna dogajanja, lahko za odtočne ovire, za kar so najpogosteje krivi kamni, lahko tako drobni, da jih z običajnimi preiskavami ne odkrijemo. Vsekakor priporočam pitje čim več tekočine in ob ponovnih težavah nadaljnje preiskave ( ne vem, kaj je že bilo narejeno ). Misliti je treba tudi na druge možne vzroke bolečin, ki izžarevajo v ledveni predel, če se na ledvicah nič ne odkrije.
Dejan Bratuš, dr. med.
Preberi še
Dejan Bratuš, dr. med.