Bolečine v pljučih

Prim. mag. Tanja Gržetić - Romčević dr. med.

Pozdravljeni! Stara sem 16 let. Pred 14 dnemi sem prebolela rahel prehlad. Odšla sem tudi do svojega osebnega zdravnika, in ta je potrdil da je res samo prehlad. Težave pa so nastopile včeraj zvečer...

Vprašanje
Pozdravljeni! Stara sem 16 let. Pred 14 dnemi sem prebolela rahel prehlad. Odšla sem tudi do svojega osebnega zdravnika, in ta je potrdil da je res samo prehlad. Težave pa so nastopile včeraj zvečer ko sem se odpravljala spati. Ravno ko sem se ulegla in sprostila mi je srce začelo nabijati in v pljuči se mi je pojavila nekakšna nadležna bolečina. Po nekaj vdihih sem se morala takoj usesti, saj sem mislila da mi bodo pljuča počila. To se mi zgodi vedno ko se usedem ali pa že po manjšem naporu. Danes pa se mi je še pojavila nekakšna kepa v grlu, zaradi katere moram neprestano pokašljavati, ampak je nikakor ne morem spraviti ven. Osebnega zdravnika še nisem obiskala, ampak ga mislim obiskati takoj popraznikih. Sem zelo prestrašena, saj prej nisem imela še nikoli takšnih težav. Upam, da mi znate povedati kaj je narobe z menoj. Hvala za odgovore!
Odgovor
Spoštovana, kakor vi opisujete težave ne gre za nič resnega. Bolečine v prsnem košu so precej poredko pljučnega izvora. Če se bolečine pojavljajo ko se usedete ali pri najmanjšem naporu, gre najverjetneje za vnetje mišice ali živca v prsnem košu (bolečina je ortopedskega izvora). Da bi se izognili strahu vam priporočam, da naredite RTG posnetek pljuč, za katerega sem prepričana da bo v redu. Kar se nanaša na občutek kepe v grlu, je možno, da imate ponovno katar, katerega težko izkašljujete, zato se priporoča pitje tekočine (1- 2 litra čaja na dan). Upam da boste vaše zdravstvene težave hitro in uspešno rešili. Če vas še kaj skrbi lahko se spet obrnite name. Lep pozdrav
Prim. mag. Tanja Gržetić - Romčević, dr. med.
Preberi še
Prim. mag. Tanja Gržetić - Romčević, dr. med.