Bolečine v prsih

Prim. mag. Tanja Gržetić - Romčević dr. med.

Pozdravljeni!! Najprej pozdravljam vrnitev popovih zdrvnikov. Menim da se marsikatero koristno informacijo da dobiti na tem forumu. Moje težave so pa sledeče Pred 4 meseci se mi je pojavila bole...

Vprašanje
Pozdravljeni!! Najprej pozdravljam vrnitev popovih zdrvnikov. Menim da se marsikatero koristno informacijo da dobiti na tem forumu. Moje težave so pa sledeče Pred 4 meseci se mi je pojavila bolečina v prsih. Šel sem k zdavnici ki mi je naredila EKG in RTG pljuč . Vse je bilo vredu. Dobil sem zdravila proti ZGAGI . Stanje se je umirilo. Sedaj pa se mi je spet pojavila bolečina v prsih. Ko se tipam po rebrih me na nekaterih točkah boli. Boli me točno na rebrih, predvsem me boli na spodnjih rebrih, nimam pa kakšnih zatrdlin. Z samim dihanjem nimam težav vendar na vsake toliko časa kot bi doživel manjši napad teškega dihanja. Pri sami rekreaciji nimamam težav. Bolečina se mi je selila tudi iz sprednega dela prsnice v hrbet in v levo ramo. Kaj naj bi bil vzrok tem težavam. Rad bi naredil tud podroben pregled pljuč a ne vem kje. prosim za kakšen nasvet!!
Odgovor
Pozdravljeni, Po vašem opisu bolečine ( na pritisk v območju spodnjih rebrih), ter bolečina ki se seli ( v hrbet in ramo ) je zelo verjetno, da gre za kakšno ortopedsko zadevo (vnetje mišic , živec) tako , da vam svetujem pregled pri ortopedu. Ker omenjate , da imate tudi majhne težave z dihanjem , vsekakor bi bilo potrebno opraviti pregled pri specialistu pulmologu (potrebno je opraviti preiskavo pljučne funkcije , to pomeni merjenje pljučnih volumnov in kapacitete pljuč ) in po presoji specialista za pljučne bolezni(pulmologa) , eventuelno tudi ponovitev rentgentskega posnetka pljuč. Za pregled pljuč se obrnite na specialista pulmologa v vašem najbližjem pljučnem dispanzerju , ki so ponavadi sestavni del Zdravstvenih domov(na območju kje prebivate ), ali če želite bolj obsežne preiskave, je mogoče to opraviti v Bolnišnici Golnik(KOPA Golnik)- v bližiniKranja , ali če vam bolj ustreza , na Kliničnem odd4elku za pljučne bolezni in alergijo Kliničnega Centra Ljubljana , Zaloška 7. Upam da boste hitro in uspešno rešili vaše zdravstvene težave . Če vas še kaj zanima , bom vesela vašega vprašanja.
Prim. mag. Tanja Gržetić - Romčević, dr. med.
Preberi še
Prim. mag. Tanja Gržetić - Romčević, dr. med.