Borelioza

Prof. dr. Bojana Beović dr. med.

Spoštovani, približno tri mesece cutim bolečine v zgornjem delu nog, v rokah (v ramenih, v mišicah srednjega dela rok in občasno tudi motnje v občutenju sredinca in mezinca na obeh rokah) in srbenje ...

Vprašanje
Spoštovani, približno tri mesece cutim bolečine v zgornjem delu nog, v rokah (v ramenih, v mišicah srednjega dela rok in občasno tudi motnje v občutenju sredinca in mezinca na obeh rokah) in srbenje oz. pekoč obcutek v bezgavkah pod pazduho. Ultrazvok abdomna je b.p. Test ELISA na prisotnost IgM je mejno pozitiven (odvzeto 8.11.02). Priporočili so mi ponovno kontrolo. Ali v času, ko čakam na to, lahko v smislu zdravljenja ev. borelioze lahko kaj zamudim? Ali bi moral cimprej na ponovno testiranje oz. kak drug diagnosticni postopek? Hvala za odgovor.
Odgovor
Spoštovani, kadar je izvid preiskav za borelijo mejno pozitivni, se običajno odločimo za kontrolo, saj iz dveh izvidov včasih laže slepamo, za kaj gre. Če bi šlo v Vašem primeru za boreliozo, gre že za pozno obliko, ki poteka počasi in pri njej z zdravljenjem nekaj mesecev prej ali kasneje ničesar ne zamudimo. Glede na Vaše težave z zgornjimi okončinami pa bi vseeno pripomnila, da me spominajo na tiste, ki nastanejo pri okvarah vratne hrbtenice (podobno kot išias na spodnjih okončinah), morad bi usmerili preiskave še v to smer. Lep oizdrav, Bojana beović
Prof. dr. Bojana Beović, dr. med.
Preberi še
Prof. dr. Bojana Beović, dr. med.