Borelioza

Prof. dr. Bojana Beović dr. med.

Pozdravljeni, po analizi krvi so mi posredovali naslednje rezultate: EIA test za Borrelio burgdorferi IgM in IgG=pozitiven. Indirektni IFT za Borrelio burgdorferi IgM =negativen.Indirektni IFT za Bo...

Vprašanje
Pozdravljeni, po analizi krvi so mi posredovali naslednje rezultate: EIA test za Borrelio burgdorferi IgM in IgG=pozitiven. Indirektni IFT za Borrelio burgdorferi IgM =negativen.Indirektni IFT za Borrelio burgdorferi IgG=pozitiven.TITER=1:512. Zanima me za kakšno bolezen gre in kako se zdravi,če je ozdravljiva. pa še ali moram zaradi tega v bolnico? hvala.
Odgovor
Spoštovani, borelioza je bolezen, ki jo povzroča Borrelia burgdorferi, prenašajo pa jo klopi. Navadno se začne s kolobarjato kožno spremembo, nato pa v nekaterih primerih nadaljuje na zelo različne načine. Prizadene zlasti živčevje, sklepe in srčno mišico. Bolezen se uspešno zdravi z antibiotiki. Če bo vaš zdravnik na podlagi kombinacije vaših težav in omenjenih izvidov ugotovil, da gre za boreliozo, bi vam vsekakor svetovala zdravljenje. Če gre za kasnejšo obliko (ne kožno spremembo) je potrebno dobivati antibiotik v žilo. Navadno se zdravljeje začne v bolnišnici, nato pa hodite vsak dan na Kliniko ali k svojemu zdravniku po infuzije. Lep pozdrav, Bojana Beović
Prof. dr. Bojana Beović, dr. med.
Preberi še
Prof. dr. Bojana Beović, dr. med.