Borelioza

Prof. dr. Bojana Beović dr. med.

Sem 25 let star fant, ki ne kadim in ne pijem. Julija sem končal vojsko in od tedaj so se mi pričele težave. Sedaj sem že v službi. Slabo mi je vsak dan od jutra do večera in zadnje tedne še imam neko...

Vprašanje
Sem 25 let star fant, ki ne kadim in ne pijem. Julija sem končal vojsko in od tedaj so se mi pričele težave. Sedaj sem že v službi. Slabo mi je vsak dan od jutra do večera in zadnje tedne še imam neko omotico in čuden občutek v rokah in nogah. Ne morem se koncentrirati in včasih mi piska po ušesih,ter me boli glava. Zelo me zbada pod levim rebernim lokom in imam bolečine pod levo lopatico. Opravil sem že 2xgastroskopijo, koloskopijo, 5x ultrazvok, MRI abdomena, 15xpregled krvi, tumorske markerje, pregled na hepatitis EKG in vse je bilo negativno. Z mano še zmeraj ni boljše. Bivše dekle je reklo da sem se zelo spremenil in naj grem k psihologu. Mesec pred pričetkom težav me je pičil klop in vem da so na tistem področju okuženi z borelio (Lj Vrh pri Vrhniki). Ali sem mogoče okužen? Hvala za odgovor. Iztok
Odgovor
Spoštovani, čeprav težave, ki jih navajate niso tipične za boreliozo, bi Vam glede na navedeno svetovala pregled krvi na boreliozo. Tudi pregeld pri psihologu včasih ni odveč, še posebno, ker Vas težave gotovo psihično obremenjujejo, če že niso povzročene s psihičnimi težavami. Sicer Vaše težave nekoliko spominjajo na tako imenovani sindrom kronične utrujenost, o kateri si lahko nekaj preberete v prejšnjih odgovorih. Lep pozdrav, Bojana Beović
Prof. dr. Bojana Beović, dr. med.
Preberi še
Prof. dr. Bojana Beović, dr. med.